Search
تنظیمات جستجو
دقیقاً همین عبارت
جستجو در عنوان
جستجو در متن
Filter by Custom Post Type
بر اساس دسته‌بندی
گرافیک
مقاله

امتحان کنید: موکاپموکاپ کتابنظامیانقلاب اسلامیتقویم 98

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز شما به دیگران کمک می‌کند تا تنها مطالب با ارزش را ببینند
امتیاز 0 از 0 نفر

پاورپوینت کربلا و قیام امام حسین (۲۷ اسلاید)

مدینه
زمان: نیمه دوم ماه رجب سال 60 هجری

حاکم وقت مدینه (ولید بن عتبه) پس از مرگ معاویه دستور یافت تا از امام حسین (ع) برای یزید بیعت بگیرد. حضرت فرمود: «…یزید مردی است شرابخوار و فاسق که به ناحق خون می‌ریزد و اشاعه دهنده فساد است و دستش به خون افراد بی‌گناه آلوده گردیده و شخصیتی همچون من با چنین مرد فاسدی بیعت نمی‌کند».
وقتی که مروان بن حکم بیعت با یزید را از حضرت درخواست کرد امام (ع) فرمود: ای دشمن خدا! دور شو، من از رسول خدا شنیدم که فرمود: «خلافت بر فرزندان ابوسفیان حرام است و اگر معاویه را بر فراز منبر من دیدید، او را بکشید». و امت او چنین دیدند و عمل نکردند و اینک خداوند آنان را به یزید فاسق گرفتار کرده است.
امام (ع) در شب 28 رجب سال 60 هجری همراه با بیشتر خاندان خویش و بعضی یاران، پس از وداع با جدش پیامبر (ص) از مدینه به طرف مکه حرکت کرد.

امام حسین هدف خروج از مدینه را در وصیتنامه‌اش چنین بیان می‌کند:
و جز این نیست که برای اصلاح در میان امت جدم خارج شدم. می‌خواهم امر به معروف و نهی از منکر کرده و به راه و روش جدم (رسول خدا) و پدرم علی (ع) رفتار نمایم.

 

  

در این پیش‌نمایش تنها به چند صفحه و اسلاید اشاره شده است. نسخه کامل این مقاله فقط در فایل‌های PPT و PDF قابل دانلود است.
لطفا برای دریافت نسخه کامل (با فایل‌های پاورپوینت و PDF) محصول را خریداری کنید.

 

 

با خرید این محصول فایل پاورپوینت (اسلاید) و PDF مربوطه را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

دانلود پاور پوینت

تعداد اسلاید: 27 صفحه | حجم فایل در حدود 1.84 مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه عنوان و چند عکس
رمز فایل فشرده: www.4goush.net

برچسب‌ها::اسلاید امام حسین، اسلاید پاورپوینت امام حسین، اسلاید پاورپوینت کربلا، اسلاید درباره امام حسین، اسلاید درباره کربلا، اسلاید کربلا، امام حسین pdf، پاورپوینت + pdf امام حسین، پاورپوینت + pdf کربلا، پاورپوینت ppt امام حسین، پاورپوینت ppt کربلا، پاورپوینت pptx امام حسین، پاورپوینت pptx کربلا، پاورپوینت امام حسین، پاورپوینت امام حسین + عکس، پاورپوینت درباره امام حسین، پاورپوینت درباره کربلا، پاورپوینت کربلا، پاورپوینت کربلا + عکس، پاورپوینت و pdf امام حسین، پاورپوینت و pdf کربلا، دانلود اسلاید امام حسین، دانلود اسلاید کربلا، دانلود امام حسین با فرمت ppt امام حسین، دانلود امام حسین پاورپوینت امام حسین، دانلود پاورپوینت امام حسین با فايل pdf، دانلود پاورپوینت کربلا با فايل pdf، دانلود فايل امام حسین با فرمت pdf، دانلود فايل کربلا با فرمت pdf، دانلود فایل پاورپوینت با فرمت ppt امام حسین، دانلود فایل پاورپوینت با فرمت ppt کربلا، دانلود کربلا با فرمت ppt کربلا، دانلود کربلا پاورپوینت کربلا، فایل امام حسین قابل ارائه، فایل پاورپوینت امام حسین، فایل پاورپوینت کربلا، فایل کربلا قابل ارائه، کربلا pdf