کلیه آثار منتشر شده در سایت چهارگوش.نت به نشانی www.4goush.net شامل حقوق مؤلف می‌شوند. این آثار شامل طراحی‌های اختصاصی گرافیکی از جداول تقویم‌های لایه‌باز سال گذشته، سال جاری و یا سال آینده که تمام و کمال و منحصرا برای اولین بار در چهارگوش منتشر شده‌اند / طراحی‌های اختصاصی کارت ویزیت/ مقاله‌های ویرایش شده و نوشته شده توسط چهارگوش و… می‌شوند.

بر اساس ماده 23 فصل چهارم قانون حمایت از مؤلفان، مصنفان و هنرمندان با عنوان تخلفات و مجازات‌ها «هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.» همچنین طبق ماده 29 قانون مذکور «مراجع قضایی می‌توانند ضمن رسیدگی به شکایت شاکی خصوصی نسبت به جلوگیری از نشر و پخش و عرضه آثار مورد شکایت و ضبط آن دستور لازم به ضابطین دادگستری بدهند».

سایت چهارگوش به عنوان مولف و ناشر می‌تواند بر اساس ضمانت اجرای مدنی قانون فوق در دادگاه صالح اقامه‌ی دعوا نماید و به عنوان شاکی خصوصی از متخلفین جبران خسارت مالی کند.

علاوه بر این‌ها هر فرد حقوقی یا حقیقی یا سایت و شرکت متخلفی که به هرنوعی اقدام به نشر، یا فروش آثار منتشره چهارگوش (تقویم / فایل لایه‌باز / تحقیق و مقاله) نماید یا آنها را در فضای اینترنتی به صورت رایگان در اختیار دیگران بگذارد طبق قوانین فوق برخورد خواهد شد و گزارش تخلف آنان به enemad (وزارت صنعت و معدن)، ستاد ساماندهی (رسانه‌های دیجیتال) و درگاه‌های بانکی که از آن استفاده می‌کنند طی نامه‌ای رسمی و توسط وکیل سایت ارسال شده و طلب جبران خسارت خواهیم نمود.

در نهایت گزارش سایت خاطی به جرم عدم رعایت قانون کپی‌رایت در صفحه‌ای که به همین منظور در گوگل تهیه شده است، (DMCA یا Digital Millennium Copyright Act) گزارش خواهد شد و سایت متخلف پس از اثبات ادعای چهارگوش از نتایج جستجوی کلیدواژه مذکور حذف خواهد شد. این فرآیند بر روی سئو و رتبه جهانی سایت متخلف تاثیر فراوانی خواهد داشت.

به زبان ساده‌تر:

از کپی، فروش، اهدا، بخشش، تقسیم و اشتراک فایل‌های لایه‌باز اختصاصی چهارگوش.نت بپرهیزید. به دلیل صرف هزینه‌های مادی و معنوی و صرف ساعت‌های طولانی برای طراحی و اجرای پروژه‌های گرافیکی مورد بحث به دور از اخلاق است که چنین سرقت هنری انجام بگیرد تا ناشر یا مؤلف یک اثر هنری (چهارگوش.نت) به خاطر احقاق حقوق حقه‌ی خود مبنی بر عدم رعایت قانون کپی‌رایت به عنوان شاکی خصوصی اقدام به پر کردن فرم دادخواست در دادگستری نماید!

دوستانه از کپی، فروش، اهدا، بخشش، تقسیم و اشتراک فایل‌های چهارگوش.نت خودداری نمائید.

از کلیه مخاطبان فهیم چهارگوش که در سایت‌های اینترنتی دیگر به طرح‌های اختصاصی چهارگوش برمی‌خورند درخواست می‌شود با ارسال آدرس صفحه‌ی مذکور به ما در شناسایی و انهدام وجودی این دسته از افراد سودجو سهیم باشند. به پاس همکاری و اقدام دوستانه‌ی این دسته از دوستان چند فایل به انتخاب شخصی‌شان تقدیم حضورشان خواهد شد.

با ما از طریق آدرس email:4goush.net@gmail.ccom و یا تلفن 42212105 013 در تماس باشید.