دانلود تحقیق درباره دوچرخه سواری

امتیاز 0 از 0 نفر

دوچرخه سواری

 

دوچرخه سواری
دوچرخه سواری دوچرخه سواری یکی از بهترین ورزش‌هاست که متاسفانه این روزها در کشور ما کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
این ورزش به غیر از تاثیرات مستقیم برروی سلامتی انسان همچنین فواید زیست محیطی را همراه است که باعث سلامتی بیشتر جامعه طی دراز مدت می‌شود.
به نظر می‌رسد که دوچرخه – این وسیله نقلیه کلاسیک – در کشورها«…………………………….» از دوچرخه‌ها (نسبت به مدل و کاراییشان) گاهاً از خودروهای مدل بالا نیز گرانترند.
این ارزش به دلیل قابلیتهایی نظیر حمل و نقل آسان، ورزش آسان و بی‌ضرر بودن برای محیط زیست است. دوچرخه سواری همیشه به عنوان ورزشی ساده برای تمام سنین پیشنهاد می‌شود. این ورزش می‌تواند هم سبک انجام شود و«…………………………….» خه سواری لازم نیست که شخص مثلاً تمریناتی خاص را انجام دهد و یا موقعیت فیزیکی آن از شرایطی خاص برخوردار باشد.
در این ورزش بیشتر عضلات پاها در حرکت خواهند بود. که این عمل باعث بالابردن استقامت بدن می‌شود. البته کمر و سیستم تنفسی انسان نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرند.
انواع دوچرخه
تا به حال انواع مختلفی از دوچرخه ارایه شده است که البته دو نوع مهم آن، نوع کراس (Cross) و کوهستان (Mountain) هستند. نوع دیگری که طرفدار زیادی هم دارد نوع BMX است که البته این نوع معمولا برای تفریحات به اصطلاح Extreme (غیر عادی) – نظیر حرکات نمایشی استفاده می‌شود. به هر حال اگر شما این وسیله را برای ورزش روزانه و یا وسیله‌ای نقیله انتخاب می‌کنید، بهتر اس«…………………………….» معمولا دارای چرخه‌های نازک و بدنه‌ای سبک است. استفاده از نوع کراس باعث می‌شود تا نیروی کمتری صرف حرکت گردد. از کراس معمولا برای ش«…………………………….» ی از مدلهای کراس دارای فرمانی صاف هستند.
نوع کوهستان
اما نوع دیگر یعنی کوهستان معمولا برای مسیرهای کوهستانی و پر فراز و نشیب استفاده می‌شود. این نوع دوچرخه معمولا دارای لاستیک هایی پهن و بدنه‌ای مستحکم است که این موضوع به دلیل بالابردن استقامت در مسیر«…………………………….» د.
فرمان نوع کوهستان نیز معمولا صاف یا دارای شاخکهای رو به بالا (و یا پایین) است که این موضوع باعث کنترل دوچرخه در دوحالت عادی و استقامتی می‌شود.
البته نوع دیگری از دوچرخه نیز وجود دارد که اصطلاحاً به آن نوع «…………………………….» ای خصوصیاتی بین کراس و کوهستان است. نوع شهری معمولا برای استفاده در شهر و جنگل کاربرد دارد.
انتخاب نوع دوچرخه بستگی به کارایی و علاقه شما دارد. برای مثال اگر می‌خواهید برای مسابقات سرعتی دوچرخه سواری کنید، نوع کراس پیشنهاد می‌شود. یا اگر می‌خواهید استفاده روزمره از این نوع دوچرخه داشته باشید و مثلا س«…………………………….» هاد ما دوچرخه نوع کوهستان یا شهری است.
ایمنی
توجه داشته باشید که یکی از مسایل مهم در این ورزش، ایمنی آن است. س«…………………………….» دوچرخه سواری در هر حال از وسایل ایمنی آن مثل کلاه، زانو بند و آرنجبند استفاده کنید.
اگر از زانو بند و آرنجبند به دلایلی نمی‌توانید استفاده کنید، حداقل خ«…………………………….» واری مجهز کنید. البته در مسابقات و یا دوچرخه سواری در کوهستان استفاده از تمامی تجهیزات ایمنی لازم است.
اگر در شهر دوچرخه سواری می‌کنید، سعی کنید که در مسیرهای مشخص شده برای دوچرخه برانید. اگر چه در کشور ما این مسیرها معمولا کم بوده و یا اصلا وجود ندارند. دوچرخه خود را هر از گاهی کنترل بدنه‌ای و یا به اص«…………………………….» پ را همیشه کنترل کنید.
نوع کراس
معمولا دوچرخه‌ها دارای جعبه ابزار و وسایل ابتدایی کمکهای اولیه هستند. اگر دوچرخه تان این وسایل را ندارد، سعی کنید این وسایل را در کیف یا کوله خود بهمراه داشته باشید.
اگر در شب می‌رانید، شب نما‌ها یا چراغهای دوچرخه را «…………………………….» همچنین از لباسهای روشن استفاده کنید.
تغذیه
معمولا قبل از دوچرخه سواری غذای سبک توصیه می‌شود. اگر مدت دو چرخه سواری شما طولانی است یا در مسابقه‌ای قصد شرکت دارید حتما غذای سبک و نسبتا کم بخورید. چون ممکن است که فشاری که این ورزش در ش«…………………………….»
همیشه آب به همراه داشته باشد. اکثر دوچرخه‌ها مجهز به قمقمه آب هستند. این ورزش معمولا آب بدن را کم می‌کند. پیشنهاد می‌شود تا آب معدنی بنوشید چون املاح معدنی برای بدن در حین ورزش مفید هستند. ن«…………………………….» هستند چراکه در حین انجام دوچرخه
سواری، بدن قند نیز سوخت می‌کند. البته سعی کنید که بعد از اتمام ورزش از نوشیدنی‌های قندی استفاده کنید نه در حین دوچرخه سواری.
اگر مسیر زیادی را طی می‌کنید«…………………………….» خورده می‌شوند استفاده کنید. برای مثال شکلات یا خرما. تغذیه هایی مثل بیسکویت توصیه نمی‌شوند چراکه ممکن است در گلو گیر کنند.
اگر این ورزش را به طور متناوب پی گیری می‌کنید، پیشنهاد می‌شود تا برای تغذیه و موارد دیگر آن با پزشک یا مشاور پزشکی خود حتما مشورت کنید.
منابع و مآخذ
وب‌سایت اینترنتی «چهارگوش» به آدرس www.4goush.net

 

۰۰۰۱ ۰۰۰۲ ۰۰۰۳

 

قسمت‌هایی از مقاله که با «…………………………….» جدا شده‌اند از مقاله حذف شده و فقط در نسخه word و Pdf موجود هستند.
لطفا برای خواندن نسخه کامل این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

 

 

 

 

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: 5 صفحه | حجم فایل: کمتر از 1 مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول و عکس
رمز فایل فشرد: www.4goush.net

 

تحقیقمقالهورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *