معرفی نرم‌افزار اتوکد

امتیاز 5 از 1 نفر

معرفی نرم افزار AutoCad

نام نرم‌افزاری است که برای ترسیم نقشه‌های مهندسی و صنعتی به کار می‌رود.

این نرم افزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است.کاربران اتوکد امکان استفاده از محیطهای دو و سه بعدی را دارند.

در طراحی‌های صنعتی، مکانیکی و قطعه سازی نیاز شدیدی به نرم افزارهای طراحی مناسب وجود دارد، سال هاست که فعالان طراحی قطعات از نرم افزار اتوکد برای طراحی و رسم قطعات مکانیکی استفاده می‌کنند.

این نرم افزار به عنوان یکی از پایه ای‌ترین نرم افزارهای مهندسی مکانیک در تمام شاخه‌ها مطرح می‌باشد.

این نرم افزار یک مدل ساز دو و سه بعدی است که‌یادگیری ساده و محیط دوستانه (User friendly)، آن را به‌یکی از اولین نرم افزارها برای شروع فعالیت دانشجویان مکانیک در زمینه طراحی تبدیل کرده است.

در شاخه تاسیسات مکانیکی برای طراحی دو بعدی، ایجاد نما و پلان از نقشه‌های اولیه، اجرایی و ازبیلت، فلو دیاگرام موتورخانه و در ویرایش جدید این نرم افزار برای ایجاد کتابخانه‌های تجهیزات و قطعات و تهیه جدول مشخصات فنی از آن استفاده می‌شود.

همچنین بسیاری از نرم افزار‌های دیگر در زمینه تاسیسات و مخصوصاً مدلسازها در محیط این نرم افزار فعال هستند یعنی برای کار با آنها باید ابتدا در این نرم افزار تبحر داشت.

نرم افزار AutoCAD Mechanical 2010 ویژه طراحی قطعات مکانیکی
شرکت Autodesk برای تطبیق هر چه بیشتر ابزارها و امکانات نرم افزارهای خود با نیازهای صنعت اقدام به تولید نرم افزار AutoCAD Mechanical 2010 کرده است.این برنامه علاوه بر دارا بودن تمامی امکانات نرم افزار AutoCAD ابزارهای بسیار بهینه شده‌ای برای طراحی‌های صنعتی و مکانیکی دارد.

 

نرم افزار AutoCAD Inventor 2010 ویژه طراحی قطعات صنعتی
نرم افزار AutoCAD Inventor 2010 برنامه‌ای برای طراحی و ساخت طرح سه بعدی قطعات و ماشین آلات صنعتی می‌باشد، از طریق ابزارها و امکانات بی‌نظیر این نرم افزار می‌توانید به راحتی به تولید نمای سه بعدی قطعه دلخواه خود بپردازید.

از دیگر کاربردهای این نرم افزار می‌توان به امکانات قوی آن در زمینه مدل سازی سه بعدی قطعات اشاره کرد تا بر اساس آن به ساخت قالب و تولید قطعه پرداخت.

نرم افزار طراحی و ترسیم نقشه‌های مکانیکی و لوله کشی AutoCAD MEP 2010
شرکت Autodesk سازنده نرم افزار اتوکد، به منظور تطبیق هر چه بیشتر نرم افزارهای طراحی کامپیوتری (CAD)، منطبق با نیازهای مهندسان و طراحان سیستم‌های مکانیکی، الکتریکی و لوله کشی نرم افزار AutoCAD MEP 2010 را روانه بازار کرده است.

این نرم افزار از اینترفیس آشنای AutoCAD استفاده می‌کند، اما امکانات و ابزارهای آن به شکل فوق العاده‌ای برای طراحی و نقشه کشی سیستم‌های مکانیکی، الکتریکی و لوله کشی طراحی شده است.

نرم افزار اتوکد 2010 نسخه MAP 3D
نرم افزار AutoCAD ویرایش‌های متفاوتی را برای تطبیق با نیاز مهندسان و کارشناسان رشته‌های مختلف تهیه و ارائه کرده است.و در این بین نقشه برداران، جغرافی دانان، افراد حرفه‌ای در زمینه GIS و در کل افرادی که با نقشه‌های مقیاس بزرگ و سه بعدی محیط‌ها کار می‌کنند، فراموش نکرده و برای این افراد نسخه MAP 3D نرم افزار اتوکد 2010 را تهیه کرده است.

نرم افزار AutoCAD Revit Structure 2010 ویژه طراحی ساختمان
یکی از نیازهای مهندسان محاسب و طراحان ساختمانی ایجاد یک طرح کلی و یا ساختاری از ساختمان مورد نظرشان می‌باشد که بر اساس آن می‌توان به برآورد و جمع‌آوری بودجه، تخمین میزان نیروی کار مورد نظر، بر آورد نوع مصالح لازم و مواردی از این دست پرداخت.

نرم افزار AutoCAD Revit Structure Suite 2010 می‌تواند به راحتی چنین طرحی را از یک ساختمان ایجاد کند.

 

لطفا برای خواندن ادامه این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

 

0001 0002 0003 0013 0005 0004

 

 

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: 22 صفحه | حجم فایل: کمتر از 1 مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول و عکس

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.