دانلود زندگی‌نامه ژول‌ورن

امتیاز 5 از 1 نفر

ژول ورن

ژول ورن در هشتم فوریه ۱۸۲۸ میلادی در یک خانواده مرفه در منطقه فدو از شهر نانت فرانسه به دنیا آمد. به خواست پدرش تحصیلاتش را در رشته حقوق به پایان برد اما ذوق نمایشنامه‌نویسی و رمان‌نویسی او را بر آن داشت که کم‌کم به سوی ادبیات کشیده شود. در ابتدا هرچند موفق نبود، ولی بعد پیشرفت سریعی کرد. «پنج هفته در بالون» او بسیار موفق بود و هواخواهان بسیاری یافت. ناشر آثار او، پیر-ژول هتزل برای او دوست و مشاور و همراه بسیار خوبی بود.

از این گذشته، ژول ورن با دقت و نکته بینی به معرفی کشورها می‌پرداخت برای نمونه در بخشی از کتاب فاتح آسمان‌ها به شناساندن ایران نیز می‌پردازد. از کویر لوت و خطه شمال و دریای مازندران سخن به میان می‌آورد و در توصیف آن مکانها از خود مهارت به سزایی نشان می‌دهد.

در آغاز آثار ژول ورن تنها در میان کودکان طرفداران و علاقمندانی داشت تا آن که منتقد و نویسنده‌ای به نام مارسل موره (۱۹۶۹-۱۸۸۷) چندین کتاب و رساله درباره ژول ورن نوشت و او را چنان که بود به دنیا معرفی کرد. مارسل موره در دو کتاب: «ژول ورن بسیار شگفت انگیز» (۱۹۶۰) و «اکتشافات ژول ورن» (۱۹۶۳) ژول ورن را به دنیا شناساند و از آن به بعد دوستداران ادب با نظر جدی تری به ژول ورن می‌نگرند.

ژول ورن که هفتاد وهفت سال (1905-1829) درین گویال (کره) خاکی زیست، نزدیک به هشتادو داستان داراز وکوتاه وماتیکان (رساله) نوشته‌ی پژوهشی ونوشتار نوشته است؛ مانند تاریخ مصر و فرانسه و مستعمره هایش (1868) تاریخ رهنوردیهای بزرگ و رهنوردیهای بزرگ (1878) کریستف کلمب (1883) و افزون بر آن پانزده نمایشنامه نوشته که در آن دوره بروی صحنه رفته است. بااین باز یاد این نغزک (نکته) بایسته است که نام اوری او با سه درازداستان نام آورش پنج هفته در بالن ورهنوردی به میان زمین و از ماه به زمین آغاز شد.

با این باز دلکش اینکه در دورانی که نویسندگان خوش قریحه وچیره دستی چون بالزاک، دیکنز، آلکساندردوما و تولستوی و داستایوسکی، تورگینف، فلوبر، استاندال و ژرژ الیوت و امیل زولا و ده‌ها نویسنده نامدار دیگر بودند، ژول ورن نه تنها نویسنده وگردآور ورزیده جای خود را باز کرد، بلکه با پیش بینی‌های ارزنده و روشن بینانه‌ی خود، چراغ راهنمای نوآوران و دانشمندان در نیم وهتا یک سده پس از آن گردید که شایع استکشتی هسته‌ای ناتیلوس از روی نوشته‌ی نامدار او هشتاد فرسنگ زیر دریا ساخته شد وبه همین شُوَند (علت) نام آن کشتی افسانه‌ای بر این کشتی راستین نهاده شد

ژول ورن در 8 فوریه 1828 در شهر نانت به گیتی آمد. پدرش پیر ورن در سال 1827 با دختری ازنانت عروسی کرده بود وهرچند که خانواده دختر از توانگری سرشاری برخوردار بود، با این باز پیرورن که دلبستگی به آموختن وخواندن داشت به کار دادگویی (وکالت) پرداخت. ژول ورن برادری به نام پل (1897-1829) وسه خواهر به نام‌های آنا، ماتیلد وماری داشت. در سال 1839 سوار …

 

 

 ژول ورن ۰۰۰۲ ۰۰۰۳

 

 

قسمت‌هایی از این مقاله حذف شده و نسخه کامل آن فقط در فایل‌های word و Pdf قابل دانلود است.
لطفا برای دریافت نسخه کامل این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

 

 

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: 6 صفحه | حجم فایل: کمتر از 1 مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول
رمز فایل فشرده: www.4goush.net

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.