Search
تنظیمات جستجو
دقیقاً همین عبارت
جستجو در عنوان
جستجو در متن
Filter by Custom Post Type
بر اساس دسته‌بندی
گرافیک
مقاله

امتحان کنید: موکاپموکاپ کتابنظامیانقلاب اسلامیتقویم 98

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز شما به دیگران کمک می‌کند تا تنها مطالب با ارزش را ببینند
امتیاز 0 از 0 نفر

دانلود زندگی‌نامه حضرت نوح

دانلود زندگی‌نامه حضرت نوح

(به عبری: נוֹחַ) یکی از افراد نام برده در داستان‌های انجیل و قرآن است.

داستان زندگی او در بخش آفرینش کتاب انجیل و همچنین در قرآن آمده‌است.

مسلمانان به او لقب «حضرت» می‌دهند و او را اولین پیامبر اولاالعزم می‌نامند. همچنین نسل انسان‌های جهان را از سه فرزند او سام، حام و یافث می‌دانند.

روایت قرآن

به روایت قران وی ۹۰۰ سال پیامبری کرد ولی نتوانست دین و جامعه‌ای تشکیل دهد. این عدم تشکیل حکومت دینی و جامعه دینی به سبب عدم موافقت و همراهی مردم زمانش بود. در آن زمان وی مردم را از عذاب خداوند بیم داد ولی هیچکس به جز عده‌ای از پیروانش حرف او را باور نداشتند و همه غرق در مادیات و لذات دنیوی بودند. از اینرو او به دستور خداوند و با همراهی پیروانش کشتی بزرگ و چند طبقه‌ای ساخت و از هر حیوان یک جفت نر و ماده به داخل کشتی آورد. وعده‌ی الهی تحقق یافت و باران تندی بارید و چنان سیلی شد که زمین را آب فراگرفت و همه مردمان بیرون از کشتی در آب غرق شدند و نوح و یارانش در کشتی در امان بودند.

لازم به ذکر است که در این داستان کنعان فرزند نوح هم از جمله انسان‌های بد بود و حتی تا آخرین لحظات و قبل از غرق شدن در دریا و زیر آب هم حاضر به موافقت با پدر نشد و سرانجام با عذاب الهینام نوح علیه السلام درچهل و چند جاى قرآن کریم آمده و در آنها به قسمتى از داستان آن جناب اشاره شده، در بعضى موارد بطور اجمال و در برخى بطور تفصیل، لیکن درهیچ یک از آن موارد مانند داستان‏نویسان که نام، نسب، دودمان، محل تولد، مسکن، شؤون‏زندگى، شغل، مدت عمر، تاریخ وفات، مدفن و سایر خصوصیات مربوط به زندگى شخصى‏صاحب‏داستان را متعرض مى‏شوند به جزئیات آن جناب پرداخته نشده علتش هم این است که‏قرآن کریم کتاب تاریخ نیست تا درآن به شرح زندگى فرد فرد مردم و اینکه چه کسى از نیکان‏و چه کسى از بدان بوده بپردازد.

بلکه قرآن کریم کتاب هدایت است و از امور گذشتگان‏آنچه مایه سعادت مردم است‏متعرض مى‏شود، و براى مردم شرح مى‏دهد که حق صریح کدام است تا مردم همان‏را برنامه‏زندگى خود کرده و در حیات دنیوى و اخروى رستگار گردند، و بسا مى‏شود که به گوشه‏اى ازقصص انبیاءو امت‏هاى آنان اشاره مى‏کند تا مردم بفهمند سنت و روش خداى تعالى در سایرامتها چه بوده، تا اگر کسى هست که‏مشمول عنایت و موفق به کرامت است عبرت بگیرد، و کسى هم که چنین نیست آن سرگذشتها را بشنود تا حجت بر او تمام شود.

نوح علیه السلام در قرآن
انحراف تدریجى بشر از فطرت انسانى و پیدایش اختلاف‏طبقاتى بعد از حضرت آدم علیه السلام و بعثت و رسالت‏حضرت نوح علیه السلام

 

0001 0002 0003

 

 

قسمت‌هایی از این مقاله حذف شده و نسخه کامل آن فقط در فایل‌های word و Pdf موجود هستند.
لطفا برای دریافت نسخه کامل این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

 

 

 

 

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: 7 صفحه | حجم فایل: کمتر از 1 مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول
رمز فایل فشرده: www.4goush.net

 

برچسب‌ها::تحقیق، تحقیق 7 صفحه، تحقیق زندگی‌نامه حضرت نوح، تحقیق زندگی‌نامه حضرت نوح با فهرست، تحقیق زندگی‌نامه حضرت نوح با فهرست و عکس، تحقیق زندگی‌نامه حضرت نوح با منابع و مآخذ، دانلود، دانلود پی دی اف درباره زندگی‌نامه حضرت محمد (ص)، دانلود تحقیق زندگی‌نامه حضرت نوح، دانلود تحقیق زندگی‌نامه حضرت نوح با فایل pdf، دانلود رایگان تحقیق درباره زندگی‌نامه سقراط به صورت pdf، دانلود رایگان زندگی‌نامه حضرت نوح، دانلود رایگان فایل ورد زندگی‌نامه حضرت عیسی (ع)، دانلود زندگی‌نامه حضرت نوح، دانلود زندگی‌نامه حضرت نوح فایل pdf، دانلود زندگی‌نامه حضرت نوح فایل با فرمت docx، دانلود زندگی‌نامه حضرت نوح فایل ورد، دانلود فایل زندگی‌نامه حضرت نوح word، دانلود فایل زندگی‌نامه حضرت نوح با فرمت doc، دانلود مقاله زندگی‌نامه حضرت نوح، دانلود ورد درباره زندگی‌نامه حضرت نوح، زندگی‌نامه حضرت نوح، زندگی‌نامه حضرت نوح با فرمت pdf، زندگی‌نامه حضرت نوح با فرمت ورد، مقاله، مقاله آماده ارائه زندگی‌نامه حضرت نوح، مقاله آماده دانلود زندگی‌نامه حضرت نوح، مقاله با فهرست، مقاله زندگی‌نامه حضرت نوح، مقاله‌ای کامل درباره زندگی‌نامه حضرت محمد (ص)، مقاله‌ی کاملی درباره زندگی‌نامه حضرت محمد (ص)، موضوع تحقیق زندگی‌نامه حضرت نوح، همه چیز درباره زندگی‌نامه حضرت نوح