جهان خلقت (۵ صفحه)

امتیاز 0 از 0 نفر

جهان خلقت

مقدمه

قبل از هرچیز به این نکته اشاره می‌کنیم که ما قصد تحلیل علمی‌قرآن را نداریم زیرا هیچ کس قادر به رسیدن به تفسیر علمی‌کامل از قرآن نیست حتی یک آیه از آن. علم ما بسیار کم تر از فهم این آیه‌ها است. اما این یک تلاش با وجود محدودیت‌های علمی‌شخصی ما است. علی رغم این که علم ما محدود است ولی دیگران که علم بیشتری دارند و تخصص بیشتری دارند می‌توانند تحقیق کنند تا راز‌های بیشتری از قرآن را برای دیگران آشکار سازند.

در این مقاله ما به بعضی از آیه‌های قرآن که در سوره الانبیا است نگاهی می‌اندازیم. این آیه‌ها ما را به تفکر در مورد خالق و یکتایی اش از طریق اثبات هایی بسیار عقلی و علمی‌دعوت می‌کند. این آیه‌ها در مورد آغاز و ادامه و پایان جهان صحبت می‌کنند. دانشمندان تلاش کردند تا به بعضی از سوال‌ها از جمله اینکه جهان چگونه به این یکتایی و نظم به وجود آمده، چگونه با این نظم به حیات خود ادامه می‌دهد و پایانش چگونه خواهد بود پاسخ دهند. آن‌ها مواد ستارگان و سیارات را بررسی کردند و آن‌ها را یکسان یافتند. آنها نحوه حرکت ستارگان و مسیری که طی می‌کنند را مشاهده کردند و چگونگی حرکت سیارات اطراف آن‌ها را بررسی کردند. آن‌ها اندازه و طول عمر ستارگان را محاسبه کردند و مشاهده کردند که قوانین مخصوصی بر حرکت، مواد و اجرام آن‌ها حاکم است و از برنامه‌های خاصی تبعیت می‌کنند بنابراین نتیجه گرفتند که باید از یک منبع سر منشا گرفته باشند. بنابراین فرض کردند که احتمالا در ابتدا یک ماده فشرده وجود داشته که در یک محیط بسیار محدود و پر فشار قرار گرفته بوده. سپس در یک لحظه انفجاری بزرگ رخ داده که باعث شده این ماده به امواج تبدیل شود. این امواج در یک لحظه درکیهان منتشر شده اند. به خاطر سرمای شدید کیهان، این امواج به سرعت به اتم تبدیل شده اند. سپس این اتم‌ها به ستارگانی تبدیل شدند که حرکت، تشعشعات و طول عمرشان از یک قانون یکسان پیروی می‌کند! این ستارگان همچنین به گروه‌هایی تقسیم بندی شدند که قوانین بین گروه‌ها نیز یکسان می‌باشد.

اما عقل انسان حکم می‌کند که یک انفجار نمی‌تواند منجر به ایجاد این یکسانی حیرت انگیز شود. بلکه بر عکس انفجار منجر به نابودی و عدم تعادل می‌گردد و نمی‌تواند چنین آسمان و زمین زیبا با سیستم هایی که از قوانین دقیقی پیروی می‌کنند به وجود آورد.( بعد از انفجار انتروپی به شدت افزایش می‌یابد و مواد باقی مانده…

 

 

قسمت‌هایی از این مقاله حذف شده و نسخه کامل آن فقط در فایل‌های word و Pdf قابل دانلود است.
لطفا برای دریافت نسخه کامل این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

 

 

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: 5 صفحه | حجم فایل: کمتر از 1 مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول
رمز فایل فشرده: www.4goush.net

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.