Search
تنظیمات جستجو
دقیقاً همین عبارت
جستجو در عنوان
جستجو در متن
Filter by Custom Post Type
بر اساس دسته‌بندی
گرافیک
مقاله

امتحان کنید: موکاپموکاپ کتابنظامیانقلاب اسلامیتقویم 98

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز شما به دیگران کمک می‌کند تا تنها مطالب با ارزش را ببینند
امتیاز 0 از 0 نفر

بیماری دیفتری (۸ صفحه)

مقدمه

دیفتری و خناق بیماری عفونی و مسری خطرناکی است که به صورت همه گیر و بومی‌در می‌آید میکروب مسئول بیماری کورینه باکتریوم دیفتریه بیشتر در گلو (روی لوزه‌ها)، حلق و بینی موضع می‌گیرد و ایجاد پرده سفید یا خاکستری رنگ می‌کند. سم مترشحه از آن باعث علائم عمومی، ‌قلبی، عصبی و کلیوی شده موجب مرگ می‌شود. میکرب بیماری را به آسانی در گلو و مجاری تنفس می‌توان یافته و کشت داد.

دیفتری پوستی، چشمی، تناسلی و بینی هم دیده می‌شود و در تمام اشکال آن امکان خطر وجود دارد، سم دیفتری اغلب باعث فلج اطفال و نارسائی قلب و مرگ می‌گردد.

تاریخ دیفتری

در سال1920 تخمین داده شد که فقط در آمریکا هر ساله 100 الی 200 هزار نفر به دیفتری مبتلا میشوند وهر ساله حدود 13 الی 15 هزار نفر بر اثر دیفتری جان می‏سپارند. که بیشترین این افراد کودکان بودند. یکی از شیوع‌های مشهور در آمریکا مربوط به ناحیه نوم آلاسکا در سال 1925 بود که یک بسیج عمومی‌با ارسال سرم برای بیماران همراه بود و هنور هم در جشن سالانه مسابقه ترحم یاد آن نگه داشته می‏شود.

همچنین دیفتری در خانواده سلطنتی درقرن 19 شیوع پیدا کرد و در آن پرانسس الیس دختر ملکه ویکتوریا و همچنین دخترش پرانسس الیس مای در دسامبر و نوامبر 1978 بر اثر دیفتری مردند. در سال 1880 جوزف ادویر یکی از موثر ترین راه‌های مبارزه با دیفتری را در آن زمان کشف کرد. جوزف لوله‌ای را طراحی کرد که در گلوی افراد قرار میگرفت و آنها را از خفه شدن نجات میداد. چرا که یک غشای چسبناک مسیر تنفسی بیمارها را مسدود میکند. در سال 1890 پزشک آلمانی بهرینگ یک پادتن را برای دیفتری کشف کرد که باکتری‌های دیفتری را نمیکشت ولی سم انها را خنثی میکرد. بهرینگ کشف کرده بود که که در خون بعضی حیوانات این پادتن وجود دارد او خون حیوانات را گرفت و این ماده را استخراج کرد و اولین جایزه نوبل را در زمینه پزشکی نصیب خود کرد، همزمان با وی در مرکز علمی‌پاستور امیل روکس و اجوست نیز پادتن‌های مشابهی کشف کردند. ولی اولین واکسن موفق در سال 1913 توسط او ساخته شد اگرچه هیچ آنتی بیوتیکی تا بعد از اینکه در جنگ جهانی دوم داروی سولفا کشف نشد برای دیفتری ساخته نشد. اسکیک تست در سالهای 1910 و1911 اختراع شد این آزمایش تعیین میکند که آیا فرد مستعد دیفتری است یا نه. این نام بعد از سازنده آن (بال اسکیک) توسط پزشک متخصص اطفال در امریکا که بورن نام داشت نام گذاری شد….

 

 • فهرست مطالب و مندرجات
 • مقدمه. 3
 • تاریخ دیفتری.. 3
 • طریقه انتقال. 4
 • نشانه‌های بالینی.. 4
 • نشانه‌ها 4
 • مراقبت خانگی.. 5
 • موارد احتیاط.. 5
 • اعلام بیماری به مراکز بهداری.. 7
 • علائم وعلامت‏ها 7
 • تشخیص…. 8
 • طبقه‏بندی حالت‏ها 8
 • درمان. 8
 • منابع و مآخذ: 8

 

بیماری دیفتری

قسمت‌هایی از این مقاله حذف شده و نسخه کامل آن فقط در فایل‌های word و Pdf قابل دانلود است.
لطفا برای دریافت نسخه کامل این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

 

 

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: 8 صفحه | حجم فایل: کمتر از 1 مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول
رمز فایل فشرده: www.4goush.net

جدیدترین مطالب مرتبط را ببینید
برچسب‌ها::انشا درباره دیفتری، پروژه، پروژه دیفتری، تحقيق، تحقيق دیفتری با فهرست، تحقيق دیفتری با فهرست و عکس، تحقيق دیفتری با منابع و مآخذ تحقيق دیفتری، تحقيق دیفتری قابل پرينت، تحقیق، تحقیق درباره دیفتری، تحقیق دیفتری با فهرست، تحقیق دیفتری با فهرست و عکس، تحقیق دیفتری با منابع و مآخذ تحقیق دیفتری، تحقیق دیفتری قابل پرینت، خريد مقاله، خرید مقاله، دانلود، دانلود پي دي اف درباره دیفتری، دانلود پی دی اف درباره دیفتری، دانلود تحقيق، دانلود تحقيق درباره دیفتری به صورت pdf، دانلود تحقيق دیفتری، دانلود تحقيق دیفتری با فايل pdf، دانلود تحقيق دیفتری با فهرست، دانلود تحقیق، دانلود تحقیق دیفتری، دانلود تحقیق دیفتری با فایل pdf، دانلود تحقیق دیفتری با فهرست، دانلود دیفتری، دانلود دیفتری فايل pdf، دانلود دیفتری فایل pdf، دانلود فايل دیفتری word، دانلود فايل دیفتری با فرمت doc، دانلود فايل دیفتری با فرمت docx، دانلود فايل دیفتری با فرمت pdf، دانلود فايل دیفتری ورد، دانلود فايل ورد دیفتری، دانلود فایل دیفتری word، دانلود فایل دیفتری با فرمت doc، دانلود فایل دیفتری با فرمت docx، دانلود فایل دیفتری با فرمت pdf، دانلود فایل دیفتری ورد، دانلود مقاله دیفتری، دانلود ورد درباره دیفتری، درباره دیفتری تحقیق کنید، دیفتری، دیفتری + عکس، دیفتری با فرمت pdf، دیفتری با فرمت ورد، دیفتری به زبان ساده، دیفتری چيست، دیفتری چیست، مقاله، مقاله آماده ارائه دیفتری، مقاله آماده دانلود دیفتری، مقاله با فهرست، مقاله دیفتری، مقاله‌اي کامل درباره دیفتری، مقاله‌ای کامل درباره دیفتری، مقاله‌ي کاملي درباره دیفتری، مقاله‌ی کاملی درباره دیفتری، موضوع تحقيق دیفتری، موضوع تحقیق دیفتری، همه چيز درباره دیفتری، همه چیز درباره دیفتری