Search
تنظیمات جستجو
دقیقاً همین عبارت
جستجو در عنوان
جستجو در متن
Filter by Custom Post Type
بر اساس دسته‌بندی
گرافیک
مقاله
از کلمات کلیدی برای جستجوی بهتر استفاده کنید. به جای «زندگینامه کامل درباره نظامی گنجوی» فقط کافی‌ست بنویسید: «نظامی»
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز شما به دیگران کمک می‌کند تا تنها مطالب با ارزش را ببینند
امتیاز 0 از 0 نفر

افسردگی در زنان

علل بروز و درمان افسردگی در زنان

واکاوی علل بروز و درمان افسردگی در زنان: چه بسیار دختران افسرده‌ای که از خانه و مدرسه فرار می‌کنند یا دست به اعمال خلاف شئون اجتماع، خشونت، قتل و خودکشی می‌زنند. در این زمینه مطالعات نشان داده که پدر، همسر و بطورکلی افرادی که نقش جنس مخالف را در زندگی افراد دارند، در ایجاد افسردگی مؤثر هستند و…

 افسردگی در زنان
 همه آن چه که در این یادداشت خواهید خواند چیزی نیست جز شرح کلی از دسته‌ای از زنان که از افسردگی رنج برده و در دل خود از لحظه‌های تلخ و طویل و کشنده افسردگی در رنج‌اند و نیز هشداری برای آنان که افسرده نیستند اما افسردگی – این سرماخوردگی دردناک روان پزشکی – در کمین آنهاست. با این که به کرات پیرامون افسردگی گفته ایم و نوشته ایم و شنیده ایم ولی این بار می‌خواهیم نگاه دقیق تری به آن بیندازیم.

آمارها نشان می‌دهد که حدود 75 درصد موارد بستری در بیمارستان‌های روانی را انواع افسردگی‌ها تشکیل می‌دهند و به دلا یلی افسردگی در زنان دو برابر مردان است. عوامل زیستی و وراثتی، شخصیت فرد و عوامل محیطی در بروز افسردگی دخیل هستند و شیوه زندگی، شرایط بیولوژیک و عوامل خاصی مانند تولید مثل، هورمون‌های ژنتیک، بارداری، زایمان و یائسگی در افسردگی تاثیر دارند.

زنان به ‌علت حساسیت‌های بالا، زود ‌رنج ‌بودن، عاطفه شدید و توجه زیاد به جزئیات، بیشتر درمعرض احساسات و هیجانات منفی و بالاخره افسردگی هستند.

همچنین از دیگر عواملی که زنان را به سمت افسردگی سوق می‌دهد، می‌توان به استرس و فشارهاییکه در بیرون از محیط خانه تحمل می‌کنند، اشاره کرد. زیرا امروزه به‌ علت هماهنگ نبودن وظایف همسری با وظایف مادری از یک سو و اشتغال زنان از سوی دیگر، فشار روحی مضاعفی به آنها وارد می‌شود. استرس‌های ناشی از عوامل محیطی، مشکلات اجتماعی و خانوادگی، تعصبات خاص فرهنگی و نبود شرایط تفریحی مناسب را از دیگر عوامل تشدید کننده افسردگی زنان و حتی مردان می‌توان برشمرد.

افسردگی‌های فصلی نیز گاهی به صورت غمگینی، ناامیدی و در خود فرورفتگی گروهی از زنان را به خود مبتلا می‌کند.

 

به طور کلی درست است که زنان دو برابر مردان مبتلا به افسردگی می‌گردند اما این افسردگی به شکل واحدی ایجاد نمی‌گردد و به انحا مختلف و علل گوناگون می‌تواند در یک زن ظهور پیدا کند برای مثال:

 

 

0001 0002 0003

 

 

 

قسمت‌هایی از این مقاله حذف شده و نسخه کامل آن فقط در فایل‌های word و Pdf موجود هستند.
لطفا برای دریافت نسخه کامل این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

 

 

 

 

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: 4 صفحه | حجم فایل: کمتر از 1 مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول
رمز فایل فشرده: www.4goush.net

 

جدیدترین مطالب مرتبط را ببینید
برچسب‌ها::افسردگی در زنان، افسردگی در زنان با فرمت pdf، افسردگی در زنان با فرمت ورد، پروژه، پروژه افسردگی در زنان، تحقیق، تحقیق 4 صفحه، تحقیق افسردگی در زنان، تحقیق افسردگی در زنان با فهرست، تحقیق افسردگی در زنان با فهرست و عکس، تحقیق افسردگی در زنان با منابع و مآخذ، تحقیق افسردگی در زنان با منابع و مآخذ تحقیق افسردگی در زنان، خرید مقاله، دانلود، دانلود افسردگی در زنان، دانلود افسردگی در زنان فایل pdf، دانلود افسردگی در زنان فایل با فرمت docx، دانلود افسردگی در زنان فایل با فرمت pdf، دانلود افسردگی در زنان فایل ورد، دانلود پی دی اف درباره افسردگی در زنان، دانلود تحقیق، دانلود تحقیق افسردگی در زنان، دانلود تحقیق افسردگی در زنان با فایل pdf، دانلود تحقیق افسردگی در زنان با فهرست، دانلود رایگان افسردگی در زنان، دانلود رایگان تحقیق، دانلود رایگان تحقیق درباره افسردگی در زنان به صورت pdf، دانلود رایگان فایل ورد افسردگی در زنان، دانلود فایل افسردگی در زنان word، دانلود فایل افسردگی در زنان با فرمت doc، دانلود فایل افسردگی در زنان با فرمت docx، دانلود فایل افسردگی در زنان با فرمت pdf، دانلود فایل افسردگی در زنان ورد، دانلود مقاله افسردگی در زنان، دانلود ورد درباره افسردگی در زنان، مقاله، مقاله آماده ارائه افسردگی در زنان، مقاله آماده دانلود افسردگی در زنان، مقاله افسردگی در زنان، مقاله با فهرست، مقاله‌ای کامل درباره افسردگی در زنان، مقاله‌ی کاملی درباره افسردگی در زنان، موضوع تحقیق افسردگی در زنان، همه چیز درباره افسردگی در زنان