Search
تنظیمات جستجو
دقیقاً همین عبارت
جستجو در عنوان
جستجو در متن
Filter by Custom Post Type
بر اساس دسته‌بندی
گرافیک
مقاله

امتحان کنید: موکاپموکاپ کتابنظامیانقلاب اسلامیتقویم 98

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز شما به دیگران کمک می‌کند تا تنها مطالب با ارزش را ببینند
امتیاز 0 از 0 نفر

ابلیس و شیطان

ابلیس و شیطان

در کتاب تاریخ طبری در روایاتی از ابن عباس نقل شده: ابلیس از فرشتگان بود و نامش عزازیل بود و در زمین ساکن بود. فرشتگان ساکن در زمین جن نام داشتند. ابلیس به عبادت همی‌کوشید و در دانش از همه پیش بود و به همین سبب مغرور شد و در برابر فرمان خدا عصیان نمود

کلمه شیْطان (به انگلیسی: Satan) از ماده «شطن» گرفته شده، و «شاطن» به معنای «خبیث و پست» آمده‌است، و شیطان به موجود رانده شده، سرکش و متمرد اطلاق می‌شود و به معنی روح شریر و دور از حق، نیز آمده‌است.

در اسلام «شیطان» اسم عام (اسم جنس) است، در حالی که «ابلیس» اسم خاص (عَلَم) می‌باشد، و به عبارت دیگر شیطان به هر موجود موذی و منحرف کننده و طاغی و سرکش، خواه انسانی یا غیر انسانی می‌گویند، ونام ابلیس در باورهای اسلامی‌شیطان، به معنای کسی که ادم را فریب داده‌است.

شیطان به موجود موذی و مضر گفته می‌شود، موجودی که از راه راست بر کنار بوده و در صدد آزار دیگران است، موجودی که سعی می‌کند ایجاد دودستگی نماید، و اختلاف و فساد به راه اندازد، و اینکه به ابلیس هم شیطان اطلاق شده بخاطر فساد و شرارتی است که در او وجود دارد.

شیطان معانی مختلفی دارد، که یکی از مصداقهای روشن آن ابلیس و مصداق دیگر آن انسان‌های مفسد و منحرف کننده‌است.

 

ابلیس_000001 ابلیس_000002 ابلیس_000003

 

قسمت‌هایی از این مقاله حذف شده و نسخه کامل آن فقط در فایل‌های word و Pdf موجود هستند.
لطفا برای دریافت نسخه کامل این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

 

 

 

 

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: 4 صفحه | حجم فایل: کمتر از 1 مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول
رمز فایل فشرده: www.4goush.net

 

برچسب‌ها::ابلیس، ابلیس با فرمت pdf، ابلیس و شیطان، پروژه، پروژه ابلیس، تحقیق، تحقیق 4 صفحه، تحقیق ابلیس با فهرست، تحقیق ابلیس با فهرست و عکس، تحقیق ابلیس با منابع و مآخذ تحقیق ابلیس، تحقیق با فرمت ورد، تفاوت ابلیس و شیطان، خرید مقاله، دانلود، دانلود ابلیس، دانلود ابلیس فایل pdf، دانلود پی دی اف درباره ابلیس، دانلود تحقیق، دانلود تحقیق ابلیس، دانلود تحقیق ابلیس با فایل pdf، دانلود تحقیق ابلیس با فهرست، دانلود رایگان ابلیس، دانلود رایگان تحقیق، دانلود رایگان تحقیق درباره ابلیس به صورت pdf، دانلود رایگان فایل ورد ابلیس، دانلود فایل ابلیس word، دانلود فایل ابلیس با فرمت doc، دانلود فایل ابلیس با فرمت docx، دانلود فایل ابلیس با فرمت pdf، دانلود فایل ابلیس ورد، دانلود مقاله ابلیس، دانلود ورد درباره ابلیس، شیطان، مقاله، مقاله آماده ارائه ابلیس، مقاله آماده دانلود ابلیس، مقاله ابلیس، مقاله با فهرست، مقاله‌ای کامل درباره ابلیس، مقاله‌ی کاملی درباره ابلیس، موضوع تحقیق ابلیس، همه چیز درباره ابلیس