دانلود فایل لایه‌باز، مقاله، تحقیق با ویرایش حرفه‌ای و اصولی

در چهارگوش می‌توانید مقاله‌ها و تحقیق‌های دانشجویی را به صورت صفحه‌بندی شده و غلطگیری شده دانلود نمائید. این فایل‌ها با فرمت word و pdf آماده دانلود، چاپ و استفاده هستند.

دانلود فایل لایه‌باز، مقاله، تحقیق با ویرایش حرفه‌ای و اصولی
Search
دقیقاً همین عبارت
جستجو در عنوان
جستجو در متن
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
بر اساس دسته‌بندی
گرافیک
مقاله
از کلمات کلیدی برای جستجوی بهتر استفاده کنید. به جای «زندگینامه کامل درباره نظامی گنجوی» فقط کافی‌ست بنویسید: «نظامی»

دانلود تحقیق درباره مزایای قدرشناسی

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز شما به دیگران کمک می‌کند تا تنها مطالب با ارزش را ببینند
(اولین نفر باشید)
Loading...

دانلود تحقیق درباره مزایای قدرشناسی

اگر از همین امروز اراده کنید، در یک چشم به هم زدن، می‌توانید به یک فرد قدرشناس تبدیل شوید. محققان با کمک پژوهش‌هایی که نتایج آن را در اختیارتان قرار داده‌اند، به شما می‌گویند که واژه ساده «متشکرم» چقدر می‌تواند به سلامت جسم و روانتان خیر برساند.

 دنبال بهانه نگردید؛ کافی است نگاهی به اطراف‌تان بیندازید تا بهآن‌هاش را پیدا کنید. لبخند آقای فروشنده؛ پیاده شدن از تاکسی‌ای که راننده‌اش نداشتن پول خرد را بهانه نکرده؛ میز تمیز کارتان در اداره و دیدن کودک‌تان که امروز بهتر از قبل نقاشی‌اش را رنگ می‌کند. اگر از همین امروز اراده کنید، در یک چشم به هم زدن، می‌توانید به یک فرد قدرشناس تبدیل شوید. برای برداشتن چنین قدمی انگیزه می‌خواهید؟ محققان این انگیزه را هم به شما می‌دهند و با کمک پژوهش‌هایی که نتایج آن را در اختیارتان قرار داده‌اند، به شما می‌گویند که واژه ساده «متشکرم» چقدر می‌تواند به سلامت جسم و روانتان خیر برساند و تا چه‌اندازه می‌تواند زندگی آرام‌تری را برای‌تان رقم بزند.

آدم ربا می‌شوید

درست در همین لحظه‌ای که روی صندلی ایستگاه اتوبوس نشسته‌اید و بغل دستی‌تان روزنامه‌ای را که از دست شما می‌افتد برای‌تان از روی زمین برمی‌دارد، امکان ساختن یک رابطه عمیق و ماندگار برای‌تان فراهم می‌شود. انگار شما با گفتن این واژه، مثل آهن ربایی که براده‌ها را جذب می‌کند، آدم‌ها را به خود جذب می‌کنید. اما وار شدن در چنین ارتباطی، یک تبصره هم دارد. شما باید با گفتن «متشکرم» ، به بغل دستی‌تان نشان دهید که قدرشناسید و به همین سادگی او را برای پیوستن به گروه دوستان‌تان‌ترغیب کنید. «متشکرم» ، تنها کلمه‌ای برای نشان دادن ادب نیست. پژوهشی که نتیجه‌اش در مجله (emotion» چاپ شده نشان می‌دهد قدرشناسی و تشکر کردن، امکان ایجاد روابط تازه را فراهم می‌کند و به شما برای گسترده‌تر کردن حلقه دوستان‌تان کمک می‌کند.

درد نمی‌کشید

درد دارید؟ سردرد امان‌تان را بریده یا به‌خاطر معده‌درد زندگی‌تان مختل شده است؟ از نظر محققان اگر تنها کلمه «متشکرم» را به دایره واژگان‌تان وارد کنید، می‌توانید از بسیاری از این دردها خلاص شوید. براساس مطالعه‌ای که نتایج آن در مجله «Personality and Individual Differences» چاپ شده، قدرشناسی باعث کمتر شدن دردهای جسمی می‌شود و از شما فرد سالم‌تری می‌سازد. از سوی دیگر، پژوهشگران بر این باورند که آد‌م‌های قدرشناس، احتمالا بیشتر مراقب سلامت خود هستند و چکاپ‌های سالانه خود را هم به‌طور منظم انجام می‌دهند و به گفته محققان این افراد به این دلایل عمری طولانی‌تر دارند.

افسرده نمی‌شوید

خشم، حسادت و سرخوردگی همه احساساتی هستند که گرچه بسیاری افراد را آزار می‌دهند، اما در زندگی قدرشناس‌ها جایی ندارند. مطالعات متعددی که روی اثرات قدرشناسی انجام شده، نشان می‌دهد کسانی که همیشه کلمه «متشکرم» بر زبان‌شان جاری است و از دیگران به‌خاطر کارهای خوب‌شان تقدیر می‌کنند، شاد‌ترند و کمتر افسردگی را تجربه می‌کنند. پژوهشگران بر این باورند که هرچه بیشتر قدرشناسی کنید، عمق و شدت شادی‌ای که سراغتان می‌آید بیشتر می‌شود.

مهربان می‌شوید

آدم‌های قدرشناس نه تنها بیشتر می‌توانند نسبت به دیگران همدلی نشان دهند، بلکه کمتر نشانه‌های پرخاشگری را هم از خود بروز می‌دهند. محققان دانشگاه کنتاکی ثابت کرده‌اند که آدم‌های قدرشناس، کمتر به فکر مقابله به مثل و تلافی کردن می‌افتند و با این افکار، خود و دیگران را آزار می‌دهند. به گفته پژوهشگران، میل به انتقام گرفتن در این افراد کمتر است و حتی وقتی دیگران با آن‌ها مهربانی نمی‌کنند، باز هم رفتارهای اجتماع پسند و مهربانانه از خود نشان می‌دهند.

%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7%db%8c-%d9%82%d8%af%d8%b1-%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c_000001%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7%db%8c-%d9%82%d8%af%d8%b1-%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c_000003 %d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7%db%8c-%d9%82%d8%af%d8%b1-%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c_000004

قسمت‌هایی از این مقاله حذف شده و نسخه کامل آن فقط در فایل‌های word و Pdf قابل استفاده است.
لطفا برای دریافت نسخه کامل این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: 6 صفحه | حجم فایل: کمتر از 1 مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول
رمز فایل فشرده: www.4goush.net

 

برچسب‌ها :
انتشار
آخرین ویرایش ۱۹ مهر ۱۳۹۵
http://4goush.net/?p=39930

 

شايد ديدن اين يادداشت‌ها نيز برای شما جالب باشد

 

? ?