دانلود فایل لایه‌باز، مقاله، تحقیق با ویرایش حرفه‌ای و اصولی

در چهارگوش می‌توانید مقاله‌ها و تحقیق‌های دانشجویی را به صورت صفحه‌بندی شده و غلطگیری شده دانلود نمائید. این فایل‌ها با فرمت word و pdf آماده دانلود، چاپ و استفاده هستند.

دانلود فایل لایه‌باز، مقاله، تحقیق با ویرایش حرفه‌ای و اصولی
Search
دقیقاً همین عبارت
جستجو در عنوان
جستجو در متن
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
بر اساس دسته‌بندی
گرافیک
مقاله
.
.

دانلود تحقیق درباره زمین‌لرزه؛ زلزله (۱۴ صفحه)

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز شما به دیگران کمک می‌کند تا تنها مطالب با ارزش را ببینند
(اولین نفر باشید)
Loading...

دانلود تحقیق درباره زمین‌لرزه؛ زلزله

تعریف زلزله

برای شناخت هر پدیده ای درجهان واقع لازم است ابتداازآن تعریف مناسب ونسبتاً جامعی داشته باشیم، چرا که بدون دانستن تعریفی مناسب ازآن نمی‌توان به کنه پدیده پی برد وآن رابه خوبی درک نمود.

مردم عامی‌درکلامی‌ساده زلزله راحرکت ناگهانی زمین ناشی ازخشم نیروهای ماوراء الطبیعه وخدایان می‌دانند که بر بندگان عاصی وعصیانگر خودکه نافرمانی خداخود را نموده ومرتکب گناهان زیادی شده اند می‌دانند.

اگر چه امروزه با گسترش دانش تجربی این تعریف در زمره اباطیل وخرافات قرارگرفته، ولی هنوز در جوامع ومردم کم دانش وجاهل مورد قبول است.

درفرهنگ تک جلدی عمید زلزله را با فتح حروف‌ ‍‍‍‍‎‏« زَ» و « لَ » یعنی زَلزلَه برخلاف آنچه در زبان عامه مردم رایج است، آورده ومی‌نویسید:

« زمین لرزه، لرزش وجنبش شدید ویا خفیف قشر کره زمین که به نقصان درجه حرارت مواد مرکزی واحداث چین خوردگی وفشار یادر اثر انفجارهای آتشفشانی بوقوع می‌رسد.»

در فرهنگ جغرافیا تالیف پریدخت فشارکی وهمچنین در فرهنگ جغرافیائی تالیف مهدی مومنی تعریفی مشابه هم به گونه زیر ارائه شده است:

جنبش یا تکان پوسته زمین که به صورت طبیعی ناشی از زیر پوسته زمین است بعضی وقت‌ها زلزله باعث تغییراتی در سطح زمین می‌شود، اما اغلب زیان بوجود آمده ناشی ازتکان‌ها فقط محسوس است وممکن است زلزله بوسیله یک انفجار آتشفشانی بوجود آید. زلزله در حقیقت در بیشتر نواحی آتشفشانی امری عادی است واغلب قبل ویا همزمان با انفجار اتفاق می‌افتد. اصل زلزله تکتونیکی است واحتمالاً وجود یک شکست لازمه آن است. موجهای زلزله دست کم در سه جهت اتفاق می‌افتد ودر یک مسافت قابل ملاحظه از مکان اصلی بطور جداگانه حس می‌شوند. وقتی امواج زلزله ازمکانی می‌گذرد زمین وساختمانها می‌لرزند وبه جلووعقب می‌روند.بالاترین زیان ناشی اززلزله همیشه در مرکز زلزله یعنی جائی که حرکت بالاوپائین است نیست اما در مکانهائی که موجهای زلزله بصورت مایل به سطح می‌رسد ونزدیک مرکز زلزله باشند دارای بالاترین زیان می‌باشند.یک زلزله شدید معمولاً بوسیله یکسری دیگر ازتکانها همراه می‌شود.زلزله ای که که در نزدیک یازیردریا اتفاق می‌افتد سبب حرکات شدیدآبها شده وبعضی وقت‌ها امواج بزرگی ازآن ناشی می‌شود ودر مسافت زیاد این امواج ادامه پیدا می‌کنند وگاهگاهی باعث تلفات جبران ناپذیر ومرگ ومیرمی‌شوند.طغیان نواحی ساحلی بیشتراز خود زلزله باعث خسارت می‌شوند، در نواحی آتشفشانی زلزله عملاً هر روز اتفاق می‌افتد. به عنوان مثال در هاوائی هرساله صدهاتکانهای کوچک ثبت می‌شوند.»

درفرهنگ گیتا شناسی تالیف عباس جعفری آمده است:

جنبش سریع ومحسوسی که درنتیجه جابجائی ویا جایگیری تخته سنگهای زیر پوسته زمین پدید می‌آید، در نتیجه این جنبش یک سری لرزش‌های موجی شکل پدید می‌آیدوگاه تغییرات ارتفاعی پوسته زمین…

زمین لرزه - زلزله_000001 زمین لرزه - زلزله_000002 زمین لرزه - زلزله_000006

 

قسمت‌هایی از این مقاله حذف شده و نسخه کامل آن فقط در فایل‌های word و Pdf موجود هستند.
لطفا برای دریافت نسخه کامل این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

 

 

 

 

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: ۱۴ صفحه | حجم فایل: کمتر از ۱ مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول
رمز فایل فشرده: www.4goush.net

 

 

برچسب‌ها :
چهارگوش
http://4goush.net/?p=36846

 

شايد ديدن اين يادداشت‌ها نيز براي شما جالب باشد
دانلود تحقیق آلودگی هوا تعریف آلودگی هوا• منظور از آلودگی هوا ورود عناصر و ترکیبات تازه به هوا و یا تغییر در میزان عناصر و ترکیباتی است که در ساختار طبیعی آن وجود دارد. مثلاً سرب که در ترکیب طبیعی هوا وجود ندارد، ورود آن به هوا نوعی آلودگی است.• دی اکسیدکربن هم که با مقداری مشخص در ترکیب اتمسفر وجود دارد، افزایش مقدار آن د...
دانلود تحقیق وصیتنامه شهید صیاد شیرازی... وصیت نامه شهید صیاد شیرازیسینه ستبر تاریخ مالامال از خاطرات حیات و ممات مردان مردی است که روحشان فراتر از زمان و عرصه فراخ زمین تنگ‏تر از قلب سرشار از عشقشان بوده است. عشق به‌یگانه هستی‏بخش که اشتیاق لقائش آرام از جسم و جان آنها گرفته و سر سودایی‏شان را همواره بر آستان داشته‏ است.شهدا در قهقه مستانه...
دانلود تحقیق درباره سوخت هیدروژن... امروزه گاز هیدروژن برای استفاده در موتورهای احتراقی و وسایل نقلیه الکتریکی باتریدار مورد بررسی قرار گرفته است. هیدروژن در دما و فشار طبیعی، یک گاز است و به این علت، انتقال و ذخیره آن از سوخت‌های مایع دیگر، دشوارتر است. سامانه‌هایی که برای ذخیره هیدروژن توسعه یافتهاند، عبارتند از:هیدروژن فشرده، هیدرو...

 

? ?