دانلود فایل لایه‌باز، مقاله، تحقیق با ویرایش حرفه‌ای و اصولی

در چهارگوش می‌توانید مقاله‌ها و تحقیق‌های دانشجویی را به صورت صفحه‌بندی شده و غلطگیری شده دانلود نمائید. این فایل‌ها با فرمت word و pdf آماده دانلود، چاپ و استفاده هستند.

دانلود فایل لایه‌باز
Search
دقیقاً همین عبارت
جستجو در عنوان
جستجو در متن
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
بر اساس دسته‌بندی
گرافیک
مقاله
از کلمات کلیدی برای جستجوی بهتر استفاده کنید. به جای «زندگینامه کامل درباره نظامی گنجوی» فقط کافی‌ست بنویسید: «نظامی»

تحقیق درباره گیاه هندوانه

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز شما به دیگران کمک می‌کند تا تنها مطالب با ارزش را ببینند
(اولین نفر باشید)
Loading...

تعریف گیاه

تحقیق درباره گیاه هندوانه

کشت وزراعت گیاه هندوانه بومی مناطق گرم آفریقاست و در قرن شانزدهم به اروپا آورده شده و سپس از اروپا به آمریکا منتقل کشت آن شروع گردیده. از بعضی نوشته‌ها چنین مشهود است که مصریان قدیم و از اسپانیائیها هندوانه را می‌کاشتند و از میوه آن استفاده می‌نمودند. هندوانه گیاهی است یکساله و علفی، سیستم ریشه‌ای هندوانه قوی و کامل است واز ریشه‌های فرعی و تارهای کشنده تشکیل میشود.

قطر ریشه اصلی در نزدیکی یقه به 1 تا 5/1 سانتر متر (در هندوانه‌های خودرو 5 تا 7 سانتی متر) و به فاصله 25 تا 30 سانتی متر دورتر از یقه بشدت از قطرش کاسته شده و به شکل رشته نازک نخ مانندی عمودی در زمین فرو می‌رود (به عمق یک تا یک ونیم متر و حتی بیشتر) ریشه‌های فرعی بلافاصله از قسمت بالای ریشه اصلی به طور مایل منشعب شده و در عمق 20 تا 30 سانتی متری خاک پراکنده میشوند. ریشه‌های فرعی درجه یک معمولاً طویل‌تر از ریشه اصلی بوده و طول آن‌ها ممکن است به 4 تا 5 متر برسد. ریشه‌های فرعی درجه یک به نوبه خود به ریشه‌های فرعی درجه 2 و 3 منشعب می‌شوند. سیستم ریشه‌ای یک بوته هندوانه ممکن است 7 تا 10 متر مکعب حجم خاک را فرا گیرد. ساقه هندوانه خزنده، نازک و طویل با مقطع پنج ضلعی مدور و کرکدار نازک است. طول ساقه ممکن است 4 تا 5 متر برسد. از ساقه اصلی ساقه‌های فرعی منشعب می‌شوند برگهای هندوانه قبلی شکل با بریدگیهای عمیق و به رنگ سبز خاکستری و با دمبرگ طویل و بدون گوشوارک است. هندوانه گیاهی یک پایه بوده و گلهای نر و ماده آن به طور جداگانه روی یک بوته قرار دارند گلها در محور برگها به صورت انفرادی قرار می‌گیرند تعداد گلهای نر همیشه بیشتر از گلهای ماده است جام گل کامل و زنگوله‌ای شکل بوده و از 5 گلبرگ زرد لیمویی یا سبز متمایل به زرد که در قاعده متصل به کاسه گل میشوند تشکیل شده است تخمدآن‌ها پوشیده از کرک و دارای 3 تا 4 و گاهی 5 حجره هستند مادگی گل کوتاه و پرچم‌های گل ماده ناقص اند. معمولاً گرده‌ها نیز در گل ماده ناقص‌اند ولی گاهی اوقات ممکن است دارای استعداد با روری نیز باشند در بعضی از ارقام هندوانه گلهای ماده بدون پرچم نیز دیده می‌شود. گل نر علاوه بر جام گل دارای 5 پرچم است که چهار تای آن دوبدو به هم چسبیده و یکی آزاد است. پرچم‌ها به کیسه‌های زرد رنگ گرده منتهی می‌شوند از زمآن‌های قدیم انواع مختلف هندوانه را به دو دسته تقسیم می‌کرده اند. یکی هندوانه‌های پوست نازک و دیگری ارقامی که دارای پوست کلفت می‌باشند. انواع پوست نازک بیشتر برای مصارف محلی و مراکز فروش نزدیک به محل تولید می‌باشد انواعی که دارای پوست کلفت می‌باشند قابل حمل ونقل به نقاط دور و نزدیک و نگهداری آن در انبار آسانتر است تقسیم‌بندی دیگر ارقام براساس زودرس، میان رس و دیررس می‌باشد. ارقام ایرانی هندوانه عبارتند از: هندوانه قرق هندوانه خانمی هندوانه شریف آباد (پوست خیلی نازک‌اندازه و متوسط، شکل گرد و گوشت قرمز، طعم شیرین و مطبوع) هندوانه محبوبی هندوانه پوست سفید همدان (پوست کلفت و سفید رنگ)

هندوانه_000001هندوانه_000004

 

 

قسمت‌هایی از این مقاله حذف شده و نسخه کامل آن فقط در فایل‌های word و Pdf قابل استفاده است.
لطفا برای دریافت نسخه کامل این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

 

 

 

 

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: 7 صفحه | حجم فایل: کمتر از 1 مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول
رمز فایل فشرده: www.4goush.net

 

 

برچسب‌ها :
انتشار
http://4goush.net/?p=36293

 

شايد ديدن اين يادداشت‌ها نيز برای شما جالب باشد

 

? ?