دانلود فایل لایه‌باز، مقاله، تحقیق با ویرایش حرفه‌ای و اصولی

در چهارگوش می‌توانید مقاله‌ها و تحقیق‌های دانشجویی را به صورت صفحه‌بندی شده و غلطگیری شده دانلود نمائید. این فایل‌ها با فرمت word و pdf آماده دانلود، چاپ و استفاده هستند.

دانلود فایل لایه‌باز، مقاله، تحقیق با ویرایش حرفه‌ای و اصولی
Search
دقیقاً همین عبارت
جستجو در عنوان
جستجو در متن
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
بر اساس دسته‌بندی
گرافیک
مقاله
.
.

تحقیق درباره میمون‌ها

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز شما به دیگران کمک می‌کند تا تنها مطالب با ارزش را ببینند
(اولین نفر باشید)
Loading...

این گروه از پستانداران باهوش شامل میمونهای پوزه دار بوزینه‌ها (میمونهای معمولی) و میمونهای دراز دست و انسان می‌شود نخستیان عموما« دید خوبی دارند آنها دارای پاهای ناخن دار و دستهای پنج انگشتی هستند که برای گرفتن اشیاء سازگاری یافته است بیشتر نخستیان روی درختان زندگی می‌کنند بعضی‌ها فقط از پوشش‌های گیاهی تغذیه می‌کنند و دیگران هم گیاهخوار و هم گوشتخوار هستند.

هر چند بیشتر میمونها در آب و هوای گرم زندگی می‌کنند میمون ژاپنی در قسمتهایی از شمال ژاپن که در طول ۶ ماه از سال توسط برف پوشیده شده است می‌تواند زنده بماند این میمونها یاد گرفته اند که در زمستان بوسیله نشستن در چشمه‌های آب گرم آتشفشانی خود را گرم نگهدارند.

میمونها راسته ای از پستانداران هستند که شامل انسان نیز می‌شود و بدین جهت به این نام خوانده می‌شوند که برترین نمونه پستاندارانند و مغزشان کاملتر و پیچیده تر از هر جانور دیگری است. نخستینها از جهتی دیگر نیز ممتازترین نمونه پستاندارانند زیرا که از جمله اولین راسته‌هایی هستند که از نخستین شاخه نیاکان پستاندار خود جدا شده اند.

نزدیک به ۶۵ میلیون سال پیش وقتی دوره خزندگان غول پیکر یعنی دایناسورها به پایان رسید پستانداران موجوداتی کوچک، نسبتاً‌ به اهمیت و حشره خوار بودند و در سرزمنیهای مرطوبی زندگی می‌کردند که در آنها جنگل به صورتی که ما امروزه می‌شناسیم وجود نداشت. گیاهان اصلی آن دوره سرخسها و مخروطیها بودند. گیاهان گلداری نیز اینجا و آنجا می‌روییدند که بعدها مبداء و منشاء جنگلهای عظیمی‌شدند و به رستنیهای سبز و قهوه ای رنگ کره زمین روشنی خاصی دادند. پیش از پیدایش این جنگل‌ها بیشتر جاها را آب فرا گرفته بود و در هر گوشه ای چندین باتلاق یا دریای جدا افتاده دیده می‌شد.

در دوره ای که کره زمین دستخوش تغییرات بزرگ جغرافیایی شده بود نخستین پستانداران از نوع نخستیها پا به عرصه زندگی گذاشتند این تغییر یا انقلاب بزرگ که میلیونها سال به درازا کشید و دگرگونی هایی در خشکی ها، آب و هوا و پوشش گیاهی کره زمین پدید آورد انقلاب لارامید نامیده می‌شود. در جریان این انقلاب تعادلی که تا آن زمان در دنیای جانوران وجود داشت به هم خورد دایناسورها برای همیشه از میان رفتند و پستانداران، پرندگان و حشره‌ها بر جهان حیوانات مسلط شدند جنگلهای پوشیده از درختان خزان دار و گلدار، حشره‌ها را به سوی خود جب کردند و حشره‌ها نیز پرندگان و پستانداران را به سوی خود کشیدند.

تقریباً‌ ۶۰ میلیون سال پیش یعنی در دروه پائوسن انواع پستانداران اولیه بیش و کم شبیه به هم بودند آنها بدنی کشیده و بلند، دست و پای کوتا، چشمانی کوچک و لی بینی ای فوق العاده بلند و متحرک داشتند. حشره خوارانی که چون تشی یا شرو و نخستیها یا گوشتخواران تفاوت جسمانی چندانی با هم نداشتند آنها همگی غذای نسبتاً‌ مشابهی اشتند وانواع حشره‌ها، کرمها، و بزمجه‌های کوچک را می‌خوردند و زندگی یکنواختی هم داشتند.

 

تحقیق درباره میمون‌ها %d9%85%db%8c%d9%85%d9%88%d9%86_000002 %d9%85%db%8c%d9%85%d9%88%d9%86_000003

 

قسمت‌هایی از این مقاله حذف شده و نسخه کامل آن فقط در فایل‌های word و Pdf موجود هستند.
لطفا برای دریافت نسخه کامل این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

 

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: ۸ صفحه | حجم فایل: کمتر از ۱ مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول
رمز فایل فشرده: www.4goush.net

 

برچسب‌ها :
چهارگوش
http://4goush.net/?p=42255

 

شايد ديدن اين يادداشت‌ها نيز براي شما جالب باشد
تحقیق: تاثیرات نگرانی بر سلامتی و بدن... تحقیق: تاثیرات نگرانی بر سلامتی و بدن آیا بیش از اندازه نگرانید؟ ممکن است در ناخودآگاهتان تصور می‌کنید اگر به اندازه کافی نگران باشید، می‌توانید از وقوع اتفاقات بد جلوگیری کنید. اما واقعیت این است که نگرانی تاثیراتی بر بدن دارد که ممکن است متعجبتان کند.آیا بیش از اندازه نگرانید؟ ممکن است در ناخودآگ...
دانلود زندگینامه جلال آل احمد (۵۵ صفحه)... مقدمه ادبیات به عنوان یکی از راه‌های معرفت انسان نسبت به هستی به طورعام و هستی اجتماعی به طور خاص، همواره مورد توجه پژوهشگران وعالمان اجتماعی بوده است. در این میان از آن جا که ادبیات داستانی اطلاعات زیادی در مورد زندگی وجهان بینی افراد به ما می‌دهد و به خاطر ظرافت فوق العاده‌اش در بازنمایی و تحلیل ...
آداب سفر از زبان مفاتیح الجنان (۹ صفحه)... آداب سفر از زبان مفاتیح الجنان چون اراده سفرکنى سزاوار آن است که روزه بدارى روز چهارشنبه و پنجشنبه و جمعه را و اختیار نمائى روز شنبه را یا روز سه شنبه را یا روز پنجشنبه را و اجتناب کن از سفر کردن در روز دوشنبه و چهارشنبه و پیش از ظهر روز جمعه و از سفر کردن در این ایّام که در این نظم واقع شده: هفت ...

 

? ?