دانلود فایل لایه‌باز، مقاله، تحقیق با ویرایش حرفه‌ای و اصولی

در چهارگوش می‌توانید مقاله‌ها و تحقیق‌های دانشجویی را به صورت صفحه‌بندی شده و غلطگیری شده دانلود نمائید. این فایل‌ها با فرمت word و pdf آماده دانلود، چاپ و استفاده هستند.

دانلود فایل لایه‌باز، مقاله، تحقیق با ویرایش حرفه‌ای و اصولی
Search
دقیقاً همین عبارت
جستجو در عنوان
جستجو در متن
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
بر اساس دسته‌بندی
گرافیک
مقاله
.
.

تحقیق درباره خواص مکانیکی سنگ‌ها

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز شما به دیگران کمک می‌کند تا تنها مطالب با ارزش را ببینند
(اولین نفر باشید)
Loading...

تحقیق درباره خواص مکانیکی سنگ‌ها

از دیرباز مهندسان مفاهیم مربوط به رفتار مکانیکی سنگ‌ها را در فعالیت‌های عمرانی، معدنی و صنعت نفت بکار می‌گرفتند. ولی این رشته تا اوایل دهه ۶۰ میلادی مخصوصا” تا سال ۱۹۹۶ که اولین کنغرانس بین المللی مکانیک سنگ در شهر لیسبون پرتقال برگزار شد هنوز بطور رسمی به عنوان شاخه‌ای از دانش مهندسی به حساب ن می‌آمد. در دو دهه‌ای که از تولد مکانیک سنگ می‌گذرد تجربیات آزمایشگاهی و صحرایی متعدد و نشر کتب و مقالات بی‌شمار درباره سنگ‌ها ما را قادر ساخته است تا عکس العمل سنگ را در برابر نیروهای وارده به نحو قابل قبولی بر آورد کنیم. کاربرد مکانیک سنگ در مسایل مربوط به طراحی سازه‌های عمرانی و معدنی تحت عنوان مهندسی سنگ شناخته می‌شود.

از مهمترین خواص مکانیکی سنگها می‌توان به ویژگیهای مقاومتی و تغییر شکل پذیری سنگ اشاره کرد. در زیر به بررسی هر یک از این ویژگیها پرداخته و روش‌های تعیین آن‌ها را مطرح مینمائیم. اما قبل از آن باید به نحوه‌ی تهیه‌ی نمونه‌های آزمایشگاهی برای‌اندازهگیری خواص بپردازیم.

مغزه گیری و آماده‌سازی نمونه:

برای انجام آزمایش‌های مقاومت کششی، مقاومت فشاری تک محوره، مقاومت فشاری سه محوره، آزمایش مقاوت کششی غیر مستقیم نیازمند نمونه هایی با استاندارد‌های مشخص می‌باشیم. این نمونه مغزه نامیده می‌شود. مغزه‌ها نماینده یک توده سنگ در آزمایشگاه می‌باشند، اما به دلیل اینکه یک قسمت کوچکی از توده سنگ هستند فقط اطلاعات کمی ولی با ارزشی را بیان می‌کنند.

برای مغزه‌گیری از توده سنگ از حفاری چرخشی استفاده می‌شود. مته‌های حفاری عامل انتقال انرژی از لوله حفاری به سنگ می‌باشند که این انرژی به صورت چرخشی به سنگ وارد می‌شود. مته‌ها بر اساس مواد تشکیل دهنده و برنده‌ها (cutter) به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.

    نوع مغزه‌گیر

    قطر نمونه (mm)

sangha (2) sangha (3) sangha (4) sangha (5) sangha (6)sangha (1)    

 

 

قسمت‌هایی از این مقاله حذف شده و نسخه کامل آن فقط در فایل‌های word و Pdf قابل استفاده است.
لطفا برای دریافت نسخه کامل این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

 

 

 

 

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: ۱۰ صفحه | حجم فایل: کمتر از ۱ مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول
رمز فایل فشرده: www.4goush.net

 

 

برچسب‌ها :
چهارگوش 4
http://4goush.net/?p=36685

 

شايد ديدن اين يادداشت‌ها نيز براي شما جالب باشد
دانلود تحقیق زندگی‌نامه باباطاهر عریان... دانلود تحقیق زندگی‌نامه باباطاهر عریان بابا طاهر عريان از شاعران وعارفان اواسط قرن پنجم معاصر طغرل سلجوقي است وي از عرفا و اولياء جبال مي باشد كه در سير تكاملي عرفان وتصوف اسلامي نقش موثري داشته است بعضي به دليل ملاقات بابا طاهر با طغرل سلجوقي تولدش را در اواخر قرن چهارم مي دانندوي در دوران حكومت د...
تهران چگونه پایتخت شد؟ مقدمهطهران سالها پیش شهری بود به وسعت تقریبی ۲۱ کیلومتر مربع که تعداد جمعیتش را بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار نفر تخمین می‌زدند. تعداد جمعیت شهر از آن جهت معلوم نبود که هنوز آمارو احصاییه معمول نشده، داشتن شناسنامه هم باب نشده بود و تا موقعی که اولین سرشماری انجام گرفت تعداد جمعیت شهر را با حدس و گمان تخمین م...
دانلود تحقیق درباره سیاره اورانوس... سیاره اورانوس اورانوس هفتمین سیاره در منظومه شمسی است. فقط نپتون و پلوتو فاصله بیشتری با خورشید دارند. اورانوس دورترین سیاره ایست که می‌توان با چشم غیر مسلح آن را رویت نمود. اورانوس هفتمین س یاره در منظومه شمسی است. فقط نپتون و پلوتو فاصله بیشتری با خورشید دارند. اورانوس دورترین سیاره ایست که می‌توا...

 

? ?