دانلود فایل لایه‌باز، مقاله، تحقیق با ویرایش حرفه‌ای و اصولی

در چهارگوش می‌توانید مقاله‌ها و تحقیق‌های دانشجویی را به صورت صفحه‌بندی شده و غلطگیری شده دانلود نمائید. این فایل‌ها با فرمت word و pdf آماده دانلود، چاپ و استفاده هستند.

دانلود فایل لایه‌باز، مقاله، تحقیق با ویرایش حرفه‌ای و اصولی
Search
دقیقاً همین عبارت
جستجو در عنوان
جستجو در متن
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
بر اساس دسته‌بندی
گرافیک
مقاله
.
.

تحقیق درباره خواص مکانیکی سنگ‌ها

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز شما به دیگران کمک می‌کند تا تنها مطالب با ارزش را ببینند
(اولین نفر باشید)
Loading...
تحقیق درباره خواص مکانیکی سنگ‌هاReviewed by چهارگوش on Aug 29Rating: 4.5خواص مکانیکی سنگ هااز دیرباز مهندسان مفاهیم مربوط به رفتار مکانیکی سنگ‌ها را در فعالیت‌های عمرانی، معدنی و صنعت نفت بکار می‌گرفتند. ولی این رشته تا اوایل دهه 60 میلادی مخصوصا" تا سال 1996 که اولین کنغرانس بین المللی مکانیک سنگ در شهر لیسبون پرتقال برگزار شد هنوز بطور رسمی به عنوان شاخه‌ای از دانش مهندسی به حساب ن می‌آمد.

تحقیق درباره خواص مکانیکی سنگ‌ها

از دیرباز مهندسان مفاهیم مربوط به رفتار مکانیکی سنگ‌ها را در فعالیت‌های عمرانی، معدنی و صنعت نفت بکار می‌گرفتند. ولی این رشته تا اوایل دهه ۶۰ میلادی مخصوصا” تا سال ۱۹۹۶ که اولین کنغرانس بین المللی مکانیک سنگ در شهر لیسبون پرتقال برگزار شد هنوز بطور رسمی به عنوان شاخه‌ای از دانش مهندسی به حساب ن می‌آمد. در دو دهه‌ای که از تولد مکانیک سنگ می‌گذرد تجربیات آزمایشگاهی و صحرایی متعدد و نشر کتب و مقالات بی‌شمار درباره سنگ‌ها ما را قادر ساخته است تا عکس العمل سنگ را در برابر نیروهای وارده به نحو قابل قبولی بر آورد کنیم. کاربرد مکانیک سنگ در مسایل مربوط به طراحی سازه‌های عمرانی و معدنی تحت عنوان مهندسی سنگ شناخته می‌شود.

از مهمترین خواص مکانیکی سنگها می‌توان به ویژگیهای مقاومتی و تغییر شکل پذیری سنگ اشاره کرد. در زیر به بررسی هر یک از این ویژگیها پرداخته و روش‌های تعیین آن‌ها را مطرح مینمائیم. اما قبل از آن باید به نحوه‌ی تهیه‌ی نمونه‌های آزمایشگاهی برای‌اندازهگیری خواص بپردازیم.

مغزه گیری و آماده‌سازی نمونه:

برای انجام آزمایش‌های مقاومت کششی، مقاومت فشاری تک محوره، مقاومت فشاری سه محوره، آزمایش مقاوت کششی غیر مستقیم نیازمند نمونه هایی با استاندارد‌های مشخص می‌باشیم. این نمونه مغزه نامیده می‌شود. مغزه‌ها نماینده یک توده سنگ در آزمایشگاه می‌باشند، اما به دلیل اینکه یک قسمت کوچکی از توده سنگ هستند فقط اطلاعات کمی ولی با ارزشی را بیان می‌کنند.

برای مغزه‌گیری از توده سنگ از حفاری چرخشی استفاده می‌شود. مته‌های حفاری عامل انتقال انرژی از لوله حفاری به سنگ می‌باشند که این انرژی به صورت چرخشی به سنگ وارد می‌شود. مته‌ها بر اساس مواد تشکیل دهنده و برنده‌ها (cutter) به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.

    نوع مغزه‌گیر

    قطر نمونه (mm)

sangha (2) sangha (3) sangha (4) sangha (5) sangha (6)sangha (1)    

 

 

قسمت‌هایی از این مقاله حذف شده و نسخه کامل آن فقط در فایل‌های word و Pdf قابل استفاده است.
لطفا برای دریافت نسخه کامل این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

 

 

 

 

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: ۱۰ صفحه | حجم فایل: کمتر از ۱ مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول
رمز فایل فشرده: www.4goush.net

 

 

برچسب‌ها :
انتشار
http://4goush.net/?p=36685

 

شايد ديدن اين يادداشت‌ها نيز براي شما جالب باشد
دانلود تحقیق درباره چرم دانلود تحقیق درباره چرمجنسی است که در دباغی پوست خام جانوران، به‌ویژه گاو به‌دست می‌آید. فرایند دباغی، پوست فسادپذیر را به یک مادهی طبیعی پایدار، دایمی و انعطاف‌پذیر برای کاربردهای گوناگون تبدیل می‌کند. چرم در تلفیق با چوب، پایهی فناوری باستانیان را شکل می‌داده است. صنعت چرم و صنعت خز با هم متفاوت‌ا...
تحقیق درباره زنبور عسل (۵ صفحه)... تحقیق درباره زنبور عسلمقدمه زنبور عسل از راسته نازک بالان (Hymenoptera) است. زنبور عسل قسمت‌های دهانی جونده و مکنده، هر دو را داراست. دگریسی آن کامل است و بطور دسته جمعی زندگی می‌کند و شامل سه دسته هستند.ملکه (Queen) که تخم می‌گذارد.نرها (prones) کارشان فقط بارور کردن ملکه‌های جدید است.کارگرها (Work...
تصفیه آب همواره بایستی تلاش دراین راستا باشد که تا حد امکان از خالص ترین منابع آب برای شرب استفاده شود، حتی اگر این امر به قیمت انتقال آب از مسیرهای طولانی و رساندن آن به مصرف کننده یا تصفیه‌اندک ویا بدون تصفیه تمام شود. همچنین برای حفظ کیفیت آب مراقبت از منابع آب بسیار ضروری است.اما با این وجود همه‌ی منابع ...

 

? ?