دانلود فایل لایه‌باز، مقاله، تحقیق با ویرایش حرفه‌ای و اصولی

در چهارگوش می‌توانید مقاله‌ها و تحقیق‌های دانشجویی را به صورت صفحه‌بندی شده و غلطگیری شده دانلود نمائید. این فایل‌ها با فرمت word و pdf آماده دانلود، چاپ و استفاده هستند.

دانلود فایل لایه‌باز، مقاله، تحقیق با ویرایش حرفه‌ای و اصولی
Search
دقیقاً همین عبارت
جستجو در عنوان
جستجو در متن
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
بر اساس دسته‌بندی
گرافیک
مقاله
.
.

بررسی عملکرد شوراهای آموزش و پرورش (۷ صفحه)

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز شما به دیگران کمک می‌کند تا تنها مطالب با ارزش را ببینند
(اولین نفر باشید)
Loading...
بررسی عملکرد شوراهای آموزش و پرورش (7 صفحه)Reviewed by چهارگوش on Dec 31Rating:

تاریخچه قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش

عملکرد شوراهای آموزش و پرورش

قانون مذکور در تاریخ بیست وششم دی ماه سال ۱۳۷۲ به تصویب مجلس شورای اسلامی‌رسید که با توجه به محتوای آن می‌توان گفت در بیش از یکصد تجربه قانونگذاری در کشورمان، قانونی با این جامعیت و با نگاه تمرکز زدایی به تصویب نرسید و این از مصوبات تاریخی دوره چهارم مجلس است. مطابق ماده یک قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش، اهداف این قانون عبارتند از: تحقق مشارکت مردم. نظارت آنها در امر آموزش و پرورش، بهره گیری از کلیه منابع و امکانات جهت تاسیس، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی و ایجاد تسهیل در فعالیت‌های اجرایی آموزش و پرورش.

علاوه بر اهداف فوق که در یک ماده از قانون لحاظ شده است با دقت در سایر موارد می‌توان اهداف دیگری را نیز رصد و فهرست کرد، از جمله: تحقق عدالت آموزشی، تمرکز زدایی در تصمیمات، توجه به مدرسه محوری، تامین منابع مالی غیر دولتی برای برنامه ریزی و….

پس از تصویب قانون و تدوین آیین نامه‌ها و دستورالعمل ها، اقدامات اجرایی برای راه اندازی شوراها آغاز شد و اولین شورای برنامه ریزی کشور در تاریخ ۸/۳/۱۳۷۴ در استان کرمان شکل گرفت که تا پایان سال ۱۳۸۵ تعداد ۶۹۹ شورای آموزش و پرورش در استان ها، شهرستان‌ها و مناطق آموزشی کشور تشکیل شد.

باید توجه داشت قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی‌در سال ۱۳۴۸ نیز قانونی تحت عنوان شوراهای مناطق برنامه ریزی به تصویب مجلسین دردوره طاغوت رسید که نه تنها در ترکیب اعضا و شرح وظایف و ظرفیت‌ها در سطح بسیار نازلی بود بلکه همان حد نازل نیز هیچگاه به اجرا در نیامد. سیاست راهبردی برای تحقق ظرفیت‌های متعدد و نیل به اهداف قانون عبارتند از:

الف. معرفی، تشریح و تبیین قانون

ب. محقق ساختن ظرفیت‌های قانون (زمینه‌های درون سازمانی)

ج. محقق ساختن ظرفیت‌های قانون ( زمینه‌های برون سازمانی)

د. رفع محدودیت‌ها و ارتقاء ظرفیت‌های قانون…

 

 

عملکرد شوراهای آموزش و پرورش

 

قسمت‌هایی از این مقاله حذف شده و نسخه کامل آن فقط در فایل‌های word و Pdf قابل دانلود است.
لطفا برای دریافت نسخه کامل این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: ۷ صفحه | حجم فایل: کمتر از ۱ مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول
رمز فایل فشرده: www.4goush.net

 

برچسب‌ها :
انتشار
http://4goush.net/?p=51027

 

شايد ديدن اين يادداشت‌ها نيز براي شما جالب باشد
تحقیق درباره سبوس برنج فواید سبوس برنجتحقیق درباره سبوس برنجیکی از فرآورده‌های مهم استخراجی از سبوس برنج، روغن آن است. روغن برنج بخشی از نیازهای غذایی کشورهای آسیایی مانند: چین، ژاپن و هند را تأمین می‌کند. (کشورما، تاکنون تجهیزات، علم وتخصص لازم را برای استخراج، تصفیه و تحقیقات تولید این روغن، در دسترس نداشته است.) این رو...
دانلود تحقیق درباره علم حفاری... دانلود تحقیق درباره علم حفاریحفاری (drilling) به معنی نفوذ در سنگ است. نفوذ در سنگ‌ها گاهی به منظور خرد کردن آن‌ها صورت می‌گیرد. برای خرد کردن سنگ‌ها باید چالهای انفجاری حفر کرد و در داخل آن‌ها مواد منفجره قرار داد.با منفجر کردن چالها سنگها خرد می‌شوند، وبا خرد شدن سنگها، استخراج و برداشت آسانتر است...
تحقیق مأموریت ها و وظایف سربازان گمنام امام زمان (... مأموریت‌ها و وظایف سربازان گمنام امام زمان (عج) به چه مسایلی از کشور و ملت گره خورده است و نقش آنان از چه اهمیتی برخوردار است؟مأموریت ها و وظایف سربازان گمنام امام زمان (عج) چیست؟سربازان گمنام اصلی ترین نیروهایی هستند که وظیفه آنها تامین امنیت کشور «..................................» آگاهی و اشرافی...

 

? ?