دانلود فایل لایه‌باز، مقاله، تحقیق با ویرایش حرفه‌ای و اصولی

در چهارگوش می‌توانید مقاله‌ها و تحقیق‌های دانشجویی را به صورت صفحه‌بندی شده و غلطگیری شده دانلود نمائید. این فایل‌ها با فرمت word و pdf آماده دانلود، چاپ و استفاده هستند.

دانلود فایل لایه‌باز، مقاله، تحقیق با ویرایش حرفه‌ای و اصولی
Search
دقیقاً همین عبارت
جستجو در عنوان
جستجو در متن
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
بر اساس دسته‌بندی
گرافیک
مقاله
.
.

از بازار سلف چه می‌دانید؟

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز شما به دیگران کمک می‌کند تا تنها مطالب با ارزش را ببینند
(اولین نفر باشید)
Loading...
از بازار سلف چه می‌دانید؟Reviewed by چهارگوش on Jun 25Rating: 4.5از بازار سلف چه می دانید ؟دنیای گسترده مفاهیم اقتصادی عناوینی گوناگون برای فعالیت هایی که با پول سرو کار دارد انتخاب می‌کند در این میان بازار سلف، فعالان اقتصادی را برای انجام معامله ای در آینده راهنمایی می‌کند. بازار در اقتصاد انواع فراوان و معانی گسترده ای دارد اما فعالان این عرصه بر مبنای نوع مبادلات اقتصادی عناوین گوناگونی برای آن انتخاب می‌کنند بازار سلف همان طور که از نامش پیداست از آینده می‌آید به عبارتی دیگر در این بازار مبادلات در تاریخی از آینده انجام می‌شود.

مقدمه

دنیای گسترده مفاهیم اقتصادی عناوینی گوناگون برای فعالیت هایی که با پول سرو کار دارد انتخاب می‌کند در این میان بازار سلف، فعالان اقتصادی را برای انجام معامله ای در آینده راهنمایی می‌کند.

بازار در اقتصاد انواع فراوان و معانی گسترده ای دارد اما فعالان این عرصه بر مبنای نوع مبادلات اقتصادی عناوین گوناگونی برای آن انتخاب می‌کنند بازار سلف همان طور که از نامش پیداست از آینده می‌آید به عبارتی دیگر در این بازار مبادلات در تاریخی از آینده انجام می‌شود.

سلم در لغت به معنای پیش پرداخت، قبول کردن، اطاعت نمودن آمده است. به تعبیر حرفه ای بیع سلم که مترادف بیع سلف خوانده می‌شود، قراردادی است که در آن ثمن نقداً و در هنگام انعقاد بیع پرداخت می‌شود و مبیع آن در زمان تعیین شده تحویل می‌شود.

در عرف به این نوع معامله پیش خرید یا پیش فروش می‌گویند؛ مانند این که کارخانه ای پول صد دستگاه خودرو را بگیرد و تعهد کند آنها را سه ماه دیگر تحویل دهد.

بازار سلف یا بازار مبادلات آینده، یعنی بازاری که قراردادهای خریدوفروش اوراق بهادار یا کالا، با قیمت‌های تثبیت شده برای تاریخی در آینده منعقد می‌شوند.

این بازار لزوماً دارای مکان خاصی نیست و معاملات آن را می‌توان از طریق وسایل ارتباطی از قبیل تلفن و فاکس حتی در سطح بین المللی، انجام داد. بازار سلف ارز نمونه ای از این نوع بازار است.

در بازار سلف ارز، پول‌های رایج کشورها برای تاریخی معین در آینده، مثلاً برای مدت سه یا شش ماه معامله می‌شوند. تفاوت میان نرخ نقدی ارز با نرخ وعده دار یا سلف آن بر اساس نرخ بهره و ریسک مبادله که همان امکان تقویت یا تضعیف پول در آینده است، تعیین می‌شود.

بنابراین از مقایسه میزان صرف یا تنزیل ارز با قیمت نقدی آن می‌توان به حد انتظارات بازار درباره مقادیر تضعیف یا تقویت ارز در آینده پی برد.

در اصل، نیاز به تسویه حساب با طرف‌های تجاری خارجی بود که برات خارجی را به عنوان عامل کارسازی حساب‌ها رواج داد و موجب شد تا همه بانک‌ها و دیگر مؤسسات مالی بین المللی آن را بپذیرند.

سلف در ایران

در ایران نیز این قبیل معاملات در حوزه محصولات کشاورزی، به ویژه روی انواع میوه و مرکبات، مرسوم است. مثلاً متداول است که باغداران سردرختی‌های خود را پیش از رسیدن میوه‌ها به یک دلال یا واسطه پیش فروش می‌کنند و وجه ارزیابی شده آن را نقداً دریافت می‌دارند.

از بازار سلف چه می دانید؟_000001 از بازار سلف چه می دانید؟_000003 از بازار سلف چه می دانید؟_000004

 

 

قسمت‌هایی از این مقاله حذف شده و نسخه کامل آن فقط در فایل‌های word و Pdf قابل استفاده است.
لطفا برای دریافت نسخه کامل این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

 

 

 

 

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: ۵ صفحه | حجم فایل: کمتر از ۱ مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول
رمز فایل فشرده: www.4goush.net

 

 

برچسب‌ها :
انتشار
http://4goush.net/?p=27925

 

شايد ديدن اين يادداشت‌ها نيز براي شما جالب باشد
تحقیق درباره حسابان دیفرانسیل (۱۰ صفحه)... مفاهیم اصلی حسابان بر پایه دو مفهوم اصلی و مربوط به هم یعنی مشتق و انتگرال بنا شده است. مشتق بیان نسبت تغییرات یک کمیت به کمیت دیگر است. انتگرال بیان جمع کمیت‌هاست. هر دوی این مفاهیم با مفهوم حد مرتبط‌اند. کاربردها: حسابان در بیشتر رشته‌های علمی‌و فنی کاربرد دارد. مباحث پایه حسابان حساب تغییرات ...
دانلود تحقیق درباره هشت سال جنگ تحمیلی... شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران وقوع پیروزی‌ انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ در سال ۱۳۵۷، در منطقه خاورمیانه، تغییرات اساسی به وجود آورد که مهم‌ترین آن شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق، علیه ایران بود. در آن سال‌ها که رییس جمهورعراق یعنی صدام حسین، به«..................................» دولت نوپای جمهوری...
دانلود تحقیق درباره زندگی الکترونیک... دانلود تحقیق درباره زندگی الکترونیکاز جمله دستاوردهای مهم آغاز عصر اطلاعات (سومین دوران زندگی بشر) پیدایش پیشوند e برای فعالیتهای مختلف زندگی انسان است. e برگرفته از کلمه electronic است و در واقع رابطه میان الکترونیک و ارتباطات از راه دور را بیان می‌کند. هر فعالیتی که قبلاً به صورت عادی انجام شده اس...

 

? ?