دانلود فایل لایه‌باز، تقویم 97، موکاپ و فایل‌های گرافیکی

می‌توانید فایل‌های گرافیکی مانند تقویم لایه‌باز 1397 و موکاپ‌های مختلف را به صورت حرفه‌ای دانلود کنید.

دانلود فایل لایه‌باز قابل ویرایش
دارای نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره
و مجوز نشر برخط غیرتخصصی

Search
تنظیمات جستجو
دقیقاً همین عبارت
جستجو در عنوان
جستجو در متن
Filter by Custom Post Type
بر اساس دسته‌بندی
گرافیک
مقاله
از کلمات کلیدی برای جستجوی بهتر استفاده کنید. به جای «زندگینامه کامل درباره نظامی گنجوی» فقط کافی‌ست بنویسید: «نظامی»

آشنایی با پدافند عامل و پدافند غیر عامل (۴ صفحه)

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز شما به دیگران کمک می‌کند تا تنها مطالب با ارزش را ببینند
(اولین نفر باشید)
Loading...
آشنایی با پدافند عامل و پدافند غیر عامل (4 صفحه)Reviewed by چهارگوش on Feb 28Rating:

آشنایی با پدافند عامل و پدافند غیر عامل

پدافند به تدابیری گفته می‌شود که برای مقاومت در مقابل حملات سیاسی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی، روانی و یا فناوری توسط یک یا چند کشور اتخاذ می‌شود. مفهوم کلی آن دفع، خنثی و یا کاهش تاثیر اقدامات آفندی و ممانعت از دستیابی دشمن به اهداف خود است که بر دو نوع عامل و غیر عامل می‌باشد.

پدافند عامل، شامل اقدامات مسلحانه و بکارگیری مستقیم تسلیحات و جنگ افزار، به منظور خنثی نمودن و یا کاهش اثرات عملیات صمانه هوافضایی زمینی، دریایی، نفوذی و خرابکارانه دشمن بر روی اهداف مورد نظر است.

پدافند غیر عامل در کنار پدافند عامل، مجموعه اقداماتی است که مستلزم بکارگیری مستقیم جنگ افزار و تسلیحات نیست و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات و صدمات به مراکز ثقل نظامی و غیر نظامی و تلفات انسانی جلوگیری نمود و یا میزان این خسارات و تلفات را یه حداقل ممکن کاهش داد.

پدافند غیر عامل، مجموعه اقدام‌های غیر مسلحانه است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن می‌شود و همانگونه که مقام عظمای ولایت و فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای (مد ظله العالی) فرمودند: مثل مصونیت سازی بدن انسان است از بیرون و اقدامی مسلحانه و بکارگیری مجموعه ابزار، فناوری و تاکتیک هایی است که بتوان به وسیله آن انواع تهدید و تهاجم نظامی دشمن را دفع و یا خنثی نمود.

نکته مهم همانگونه که در تعاریف و مفاهیم پدافند غیر عامل دیده می‌شود این است که اقدامات پدافند عامل و غیر عامل مکمل یکدیگرند و بکارگیری اقدامات پدافند غیر عامل در کنار پدافند عامل لازم و ضروری است. این دو شیوه دفاعی در هدف مشترک اند و تفاوت تنها در ساختار و ابزارهاست لذا منطقی است که انها را مکمل هم دانسته و هم زمان به هر دو دفاع پرداخته شود. تاثیر متقابل طرح‌های پدافندعامل و پدافند غیر عامل نیز نباید نادیده گرفته شوند. در اینجاست که تعامل مثبت و سازنده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) آجا به عنوان متولی پدافند هوایی عامل و پدافند هوایی غیر عامل کشور و سازمان پدافند غیر عامل کشور به عنوان متولی پدافند غیر عامل در کشور می‌تواند مفید و راه گشای بسیاری از مسایل پدافندی باشد که الحمدا… این تعامل مثبت وجود دارد.

اصول پدافند غیر عامل

اصول پدافند غیر عامل، مجموعه اقدامات بنیادی و زیربنایی است که در صورت به کارگیری آن‌ها می‌توان به اهداف پدافند غیر عامل هم در سطح راهبردی در سطح که هدف افزایش پایداری ملی، افزایش ظرفیت و توان بازدارندگی کشور و هم در سطوح عملیاتی و تاکتیکی که هدف آن کاهش آسیب پذیری، کاهش قابلیت و توانایی دشمن در حوزه‌های کشف وشناسایی، هدفیابی و هدف گیری سلاح‌های دشمن دست پیدا کرد. مثل استتار و نامرئی سازی، انتخاب عرصه‌های ایمن در جغرافیای کشور، آمایش سرزمینی و پدافندی مناسب، پراکندگی در توزیع عملکردها متناسب با تهدیدات و جغرافیا، موازی سازی سامانه‌های خد مات رسانی عمومی و پشتیبانی وابسته، مقاوم سازی، استحکامات و ایمن سازی سازه‌های حیاتی………..

 

 

لطفا برای خواندن ادامه این مقاله فایل‌های word و pdf را دانلود نمائید.

 

0001 0002 0003 0004

 

 

 

با خرید این محصول فایل word و PDF مربوط به این مقاله را دریافت خواهید کرد.
لینک دانلود بی‌درنگ پس از پرداخت نمایش داده شده و فایل فشرده‌ مربوط به این مقاله آماده دانلود خواهد بود.

تعداد صفحات: 4 صفحه | حجم فایل: کمتر از 1 مگابایت | فونت استفاده شده: B Zar | به همراه صفحه اول و عکس
رمز فایل فشرد: www.4goush.net

 

 

برچسب‌ها :
انتشار
https://4goush.net/?p=20771

 

جدیدترین مطالب مرتبط را ببینید

 

? ?